Świąteczne lampki

i

Autor: Canva Pro

ŚWIĘTA

Popowo rozbłyśnie przed świętami! To najpiękniej udekorowane miejsce w Lubuskiem

2023-12-10 12:44

Jak co roku w okresie świąt Bożego Narodzenia niewielka wieś Popowo rozbłyśnie tysiącami kolorowych, świątecznych lampek. Chetni bedą mogli zwiedzać wieś, by poczuć niepowtarzalny klimat świąt Bożego Narodzenia! Kiedy iluminacje zaczną błyszczeć?

Popowo to wieś zlokalizowana w powiecie międzyrzeckim, do której co roku zjeżdżają setki osób. Przed świętami Bożego Narodzenia staje się bowiem prawdziwą turystyczną atrakcją. Wszystko za sprawą... świątecznych ozdób! W grudniu całe Popowo zamienia się w błyszczącą, kolorową, świąteczną dekorację.

Lubuskie Las Vegas, czyli Popowo

Nie bez powodu Popowo nazywane jest Lubuskim Las Vegas. To właśnie tu każdego roku mieszkańcy dekorują swoje domy, ogrody, podwórka i tarasy dziesiątkami tysięcy kolorowych lampek. Błyszczy się dosłownie wszystko i chyba nie ma drugiego takiego miejsca w Lubuskiem, które tworzyłoby tak niezwykły, świąteczny klimat.

Wszystko zaczęła się w 2007 roku turniejem sołectw gminy Bledzew, w którym jedną z kategorii konkursowych była wieś najbardziej przystrojona świątecznymi lampkami.

Obecnie konkursu już nie ma, ale mieszkańcy nieustannie przyozdabiają swoje domy światełkami. Najbardziej oświetlony dom może się poszczycić 50 tysiącami lampek, natomiast pozostałe ozdabiane są średni przed około 30-40 tysięcy lampek. Oświetlone są zresztą nie tylko domy czy przydomowe drzewa, ale nawet... psie budy!

Kiedy Popowo zacznie się świecić?

Każdy mieszkaniec we własnym zakresie decyduje o tym kiedy przystroi swój dom. Co roku podawana jest jednak oficjalna data, od momentu której wszystkie świąteczne iluminacje zaczynają błyszczeć.

W tym roku ma to nastąpić 22 grudnia. Lampki mają się świecić przynajmniej do 1. stycznia.

Te świąteczne produkty podrożały najbardziej

Sonda
Lubisz święta Bożego Narodzenia?
Świąteczne dekoracje jednak zdobią Stary Fordon w Bydgoszczy