sulęcin kwarantanna

i

Autor: pikist.com zdjęcie ilustracyjne

Ponad TYSIĄC osób na kwarantannie w powiatach sulęcińskim i krośnieńskim!

2020-09-18 16:45

Najnowsze dane z piątkowego poranka (18.09) to 15 nowych przypadków zarażeń w Lubuskiem. Szokuje jednak liczba osób przebywających na kwarantannie- to dokładnie 1523 osoby. Są dwa powiaty, które przodują w danych.

To rekordowa liczba od początku epidemii w Lubuskiem. Są to dwa miejsca i dotyczą one placówek oświaty, dlatego liczba objętych izolacją jest tak duża. W powiecie sulęcińskim na kwarantannę poszło prawie 600 osób. Stało się tak po tym, gdy u jednego z pracowników przedszkola stwierdzono pozytywny wynik testu.

- Placówka została zamknięta i by ograniczyć ryzyko zakażenia innych, dzieci, nauczyciele i ich rodziny zostały odizolowane. Taką samą decyzję podjęto w związku z zarażeniem pracownika szkoły w powiecie krośnieńskim. Tam objętych kwarantanną zostało ponad 400 osób. Nauka odbywa się zdalnie - wyjaśnia Aneta Mokosa, rzecznik sanepidu w Gorzowie.

Kwarantanna teraz trwa krócej- 10 dni. Osoby nią objęte poddawane są testom dopiero jak pojawią się u nich objawy.

W piątek (18.09) poinformowano o 15 nowych zarażeniach koronawirusem. Są to cztery osoby w powiecie gorzowskim oraz po trzy w Gorzowie i powiecie sulęcińskim. Badania komercyjne znów można wykonać w gorzowskim szpitalu. Zgłaszać można się od godz. 14 do 15, do budynku za rehabilitacją przy Dekerta. Czas oczekiwania na wynik to 48 godzin.

Jak bez ryzyka zakażenia udzielać pierwszej pomocy
Sonda
Wybierasz się w tym roku na wesele?