gorzów policja ślisko

i

Autor: materiały Lubuska Policja Kierująca audi dachowała pod Zieloną Górą.

Lubuskie: Ponad 100 kolizji na skutek gołoledzi. Apel o rozwagę!

2021-12-29 11:17

Ponad setka drogowych zdarzeń w całym województwie. Na szczęście bez poważniejszych konsekwencji.​ Policja nadal apeluje o ostrożność w związku z trudnymi warunkami na drogach.

Od wtorkowego popołudnia do środowego poranka na lubuskich drogach marznący deszcz mocno daje się we znaki kierowcom i pieszym. Najtrudniejsze warunki panują na drogach lokalnych i to właśnie tam dochodziło do największej ilości kolizji. Na szczęście nikt poważnie w nich nie ucierpiał. Paradoksalnie to właśnie przez trudne warunki drogowe - mówi Marcin Maludy z lubuskiej policji.

Z reguły tego rodzaju paradoksy właśnie maja miejsce. Ta pogoda sprawia, że kierowcy zachowują szczególną ostrożność. Ta pokora u kierowców i możliwość przewidywania, że przy nadmiernej prędkości w takich warunkach o wypadek nietrudno. Dodaje Marcin Maludy.

Najczęściej do kolizji dochodziło na skutek zderzenia dwóch samochodów ale zdarzały się też uderzenia w drzewa, ,lampy płoty czy budynki. Policja nadal apeluje o rozwagę i ostrożność bo warunki drogowe nadal są niesprzyjające.

Czy rozpoznasz rasy psów?

Pytanie 1 z 15
Rasa na zdjęciu to:
Golden retriever
Porwanie dla okupu na Podkarpaciu. Potężna akcja policji