Policjant wycisnął ponad ćwierć tony i został Mistrzem Polski!

2022-05-24 13:42

Gorzowski policjant, starszy sierżant Dawid Olkiewicz podczas Mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc był najlepszy wśród służb mundurowych. Zawody zakończył wynikiem 255 kilogramów, które podniósł bez większych problemów.

Starszy sierżant Dawid Olkiewicz od kilku już lat łączy swoją sportową pasję ze służbą w policyjnym mundurze. Po raz pierwszy o jego sukcesach było głośno w 2016 roku, kiedy zdobył tytuł Mistrza Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Był wtedy jednym z najmłodszych uczestników, miał 21 lat. Z ciężarami ćwiczy od 12 roku życia. - Od pierwszych tytułów znacznie się zmienił. Nie tylko fizycznie, ale też mentalnie. Poradził sobie z kontuzją, która wykluczyła go ze sportu na kilkanaście miesięcy. Teraz znowu walczy o najwyższe trofea. Kolejne zdobył w miniony weekend (21-22 maja) we Wrocławiu – czytamy na stronie lubuskiej policji.

Gang sutenerów rozbity przez policję. Podejrzani wylądowali na glebie

Policjant wycisnął ponad ćwierć tony i został Mistrzem Polski!

W stolicy województwa dolnośląskiego odbyły się Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc zarówno open, jak też służb mundurowych. Dawid Olkiewicz wygrał kilka klasyfikacji. Był najlepszym zawodnikiem wśród służb Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Podczas zawodów tylko on wycisnął 255 kilogramów. Zdobył tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych i z kolejnymi pucharami wrócił do domu.

- Dawid ze spokojem podchodzi do swoich sportowych osiągnięć. Jest pewny siebie i planuje swoje kolejne cykle treningowe. Teraz czeka go zasłużona przerwa od startów. Wraz z trenerami rozważnie patrzy w przyszłość, by nie nabawić się kontuzji, która wykluczyłaby go z treningu. By podnosić ogromne ciężary w zawodach potrzebne są kilkumiesięczne, niezakłócone przygotowania. Życzymy, by kolejne zawody wygrał i pobił swoje rekordy życiowe – możemy przeczytać na stronie gorzowskiej policji.