Hiszpania

i

Autor: Canva Pro

NIERUCHOMOŚCI

Polacy częściej kupują mieszkania w Hiszpanii. Coraz więcej osób zainteresowanych nieruchomościami

2023-12-31 10:21

W ostatnim czasie Polacy zwiększyli tempo zakupów domów i apartamentowców na Półwyspie Iberyjskim. W tej chwili Polska znajduje się w pierwszej dziesiątce cudzoziemców najchętniej kupujących nieruchomości w Hiszpanii. Jak podaje "Puls Biznesu": nie wszyscy płacą za nieruchomości gotówką.

Coraz więcej Polaków chce mieszkać w Hiszpanii. Boom na hiszpańskie nieruchomości

Ciepła słoneczna pogoda, bliski dostęp do morza i oceanu, inna kultura, a do tego piękne zabytki i widoki - to wszystko przyciąga cudzoziemców do Hiszpanii.

Według gazety, która powołuje się na dane Registradores de Espana, tylko w II kwartale 2023 r. w ręce Polaków trafiło aż 890 hiszpańskich nieruchomości. W całej pierwszej połowie 2023 r takich nieruchomości było 1450.

Dla porównania, między styczniem a czerwcem 2022 r. Polacy kupili 1270 domów i mieszkań, a w tym samym okresie 2019 r. zaledwie 550.

Kolejny raz Polacy zajmują miejsce w pierwszej dziesiątce cudzoziemców najchętniej kupujących domy i apartamenty w Hiszpanii. W II kwartale 2023 r. znaleźli się na 9. pozycji, z udziałem na poziomie 3,92 proc. wszystkich transakcji dokonywanych przez obcokrajowców. Wyprzedziliśmy tym samym m.in. Szwedów i Amerykanów" - zaznacza "Puls Biznesu".

Ile trzeba zapłacić za dom w Hiszpanii? Ceny nieruchomości na Półwyspie Iberyjskim

Ceny nieruchomości zlokalizowanych na Półwyspie Iberyjskim w Hiszpanii różnią się w zależności od dokładnej lokalizacji, powierzchni oraz rodzaju. Tańsze są domy szeregowe, a zdecydowanie więcej trzeba będzie zapłacić za apartamentowiec lub villę.

Jak sprawdziliśmy na jednym z portali ogłoszeniowych, ceny nieruchomości zaczynają się już od 120 tysięcy euro. Dokładnie tyle trzeba zapłacić za ponad 40 metrowy, umeblowany szeregowiec w miejscowości Torrevieja z tarasem, klimatyzacją i wspólnym basenem, znajdujący się zaledwie kilometr od morza. W podobnej cenie znaleźliśmy także bungalowy w miejscowości Ciudad quesada.

Jeśli interesuje Cię większy metraż to za 215 tysięcy możesz mieć willę usytuowaną na działce o powierzchni 211 metrów kwadratowych, z własnym basenem i tarasem. Wyższy standard to kwoty w granicach 300-500 tysięcy euro.

Nie tak jak w Hiszpanii, lecz z równie pięknym widokiem. Zobacz jak żyją ludzie w górach Małego Kaukazu. Mógłbyś tak mieszkać?

Sonda
Chciałbyś/chciałabyś mieszkać w Hiszpanii?
ILE ZAPŁACIMY ZA WAKACJE SAMOCHODEM? [BUŁGARIA, CHORWACJA, HISZPANIA] | ESKA XD - Prosto z salonu #52