łupowo mostek

i

Autor: FB Gmina Bogdaniec Zdjęcie archiwalne

Pogoda piękna, dodatkowe utrudnienia dla mieszkańców Łupowa

2022-03-01 7:36

Niestety dla mieszkańców Łupowa dobrych wieści nie mam, ale to pewnie wiecie już od wczoraj. Skróconego objazdu dla ludzi z przepustkami już nie ma. W zamian chociaż mamy całkiem sympatyczną pogodę dzisiaj.

Od poniedziałku (28.02) nie obowiązują przepustki na dojazd do okolic remontowanego mostku. Krystyna Pławska, wójt gminy Bogdaniec - zakładała, że dziennie małą dróżką przy kanale będzie przejeżdżać kilkadziesiąt samochodów.

Tymczasem z tej możliwości korzystało blisko 120 pojazdów na godzinę, w tym cysterny ważące ponad 12 ton. To stanowiło zagrożeniem dla pracujących drogowców, dlatego policja i wykonawca zażądali zamknięcia skróconego objazdu. Lokalni mieszkańcy muszą jeździć na około, przez Baczynę i Racław. Remont mostku ma zakończyć się w czerwcu.

Wciąż wysoki jest poziom Warty w Gorzowie. Aktualnie są to dokładnie 392 centymetry. Jak jednak informowałem w piątek, powodów do paniki nie ma. Poziom alarmowy, to 470 centymetrów. Do tego brakuje wciąż sporo. Wysoki stan odnotowany przez IMGW został także na Noteci niedaleko Gorzowa.

Wielkie i małe gesty. Szczecin solidarny z Ukrainą

W marcu dodatkowe utrudnienia czekają gorzowian na skrzyżowaniu Jagiełły z Chrobrego i Wybickiego, które na kilka-kilkanaście dni będzie całkowicie zamknięte. Warunki pogodowe będą teraz w miarę sprzyjające, więc może się okazać, że wszystko ruszy na dniach. Dam znać od razu, jak pojawi się konkretny termin.

Pamiętajcie o utrudnieniach na krajowej 31 w Kostrzynie. Budowany jest most tymczasowy nad Wartą, stary ma być postawiony praktycznie od nowa, także inwestycja spora. W ciągu dnia często ruchem steruje kierujący, w nocy odpowiada za to sygnalizacja świetlna.

Prace także na wspomnianym wcześniej mostku w Łupowie, na drodze krajowej nr 132. Wyznaczone są objazdy. Inne dla osobówek, inne dla pojazdów ciężarowych. Piesi do dyspozycji mają kładkę obok.

Alternatywna trasa dla osobówek wiedzie przez Racław i Baczynę. Z kolei ciężarówki jeżdżą przez Bolemin, Krzeszyce, Nowiny Wielkie, przez most w Świerkocinie lub prosto drogą krajową nr 22. Zmiany dotyczą także komunikacji publicznej.

Kolejny ładny, słoneczny dzień w Gorzowie. Niestety przez nocne przymrozki pogarsza się jakość powietrza. Nie jest to kwestia oczywiście samych ujemnych temperatur, a kopciuchów używanych do ogrzewania domu. Na termometrach dzisiaj do 6 stopni na plusie. Znów bardzo wysokie ciśnienie, nawet w okolicach 1040 hektopaskali.

QUIZ. W tytule brakuje jednego wyrazu! 9/15 to plan minimum

Pytanie 1 z 15
Dwunastu gniewnych...