Zima

i

Autor: Canva Pro

POGODA

Pogoda na ferie w Gorzowie. Będzie śnieg czy słońce?

2024-01-31 11:24

Ferie w Polsce trwają w najlepsze i w tej chwili już kolejne województwa korzystają z zimowej przerwy. Gorzowianie na odpoczynek muszą jeszcze poczekać, bo województwo lubuskie będzie obchodzić ferie jako jedno z ostatnich. Czy pogoda wtedy dopisze? Czy warto planować aktywności na swieżym powietrzu? Sprawdziliśmy jaka będzie pogoda na ferie 2024 w Gorzowie.

Ferie w Gorzowie. Atrakcje na zimową przerwę

Ferie zimowe w województwie lubuskim rozpoczynają się 12 lutego i potrwają dokładnie dwa tygodnie, czyli do 25. lutego. W tym czasie szkoły będą zamknięte, a najmłodsi będą mogli odpocząć i nabrać sił przed kolejnym semestrem.

W związku z feriami w Gorzowie, jak co roku, przygotowano bogatą ofertę zajęć dla najmłodszych - wszystko po to, by nie spędzać wolnego czasu przed ekranem komputera lub telewizora. Zimowa przerwa to też doskonały czas do wyjazdu poza miasto - dużym powodzeniem cieszą się w tym czasie sporty zimowe w górach takie jak np. narty czy snowboard, dlatego warto sprawdzić jakie są najpiękniejsze górskie miejscowości najbliżej Gorzowa.

Wolny czas warto spędzić na świeżym powietrzu, chociaż tutaj kluczowe znaczenie będzie miała pogoda. Czy gorzowianie mogą liczyć na białe ferie, lepienie bałwana i zjazdy na sankach?

Pogoda na ferie 2024 w Gorzowie

Wszystko wskazuje na to, że gorzowianie w trakcie zimowej przerwy będą mogli przerobić prawie wszystkie pory roku! Jak zapowiadają synoptycy: będzie i słońce, i deszcz, i opady śniegu.

Pierwszy tydzień ferii rozpocznie się dość ciepło, ale z każdym dniem temperatury będą spadać. Z początkowych 6 stopni na plusie spadną aż do zera, a odczuwalność ma być jeszcze niższa!

Jeśli chodzi o sytuację na niebie to tutaj ma być różnie: raz chmury, raz słońce - większe opady deszczu nie są na razie zapowiadane. Co do wiatru ten również delikatny.Pod koniec tego tygodnia mogą się natomiast pojawić niewielkie opady... śniegu! Ale, niestety, utrzymają się dość krótko, bo drugi tydzień ma się rozpocząć słonecznie.

Sukcesywnie będą też wzrastać temperatury, ale synoptycy zapowiadają, ze trzeba się także przygotować na marznące opady deszczu i delikatne opady śniegu. Należy jednak pamiętać, że to jedynie pogodowe zapowiedzi - wszystko może się jeszcze zmienić, nawet w ostatniej chwili!

Atrakcyjne górskie miejscowości najbliżej Gorzowa

Sonda
Masz już plany na ferie?
Tak politycy spędzają ferie