Termometr

i

Autor: Pixabay

POGODA

Nadciąga fala upałów! Nowe prognozy pogody na dzień 15. sierpnia 2023 roku

2023-08-14 8:43

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o upałach drugiego stopnia dla praktycznie całego kraju. W ciągu najbliższych dni temperatury oscylować będą w granicach 30 stopni, a nawet więcej! Wygląda na to, że sierpniowy długi weekend będzie naprawdę gorący.

Wtorek, 15. sierpnia, jest dniem ustawowo wolnym od pracy. To właśnie wtedy wypadają dwa ważne święta, czyli Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny oraz Święto Wojska Polskiego.

Jeśli ktoś dobrze zaplanował sobie urlop to właśnie jest w trakcie długiego, sierpniowego weekendu. Z uwagi na to, że święta wypadają we wtorek to wiele osób zaplanowało sobie urlop również na poniedziałek, dzięki czemu wolne zaczęło się już w sobotę. Taką przerwę warto dobrze wykorzystać i spędzić czas na świeżym powietrzu. Zwłaszcza, że pogoda zdecydowanie będzie temu sprzyjać, bo po ostatnich załamaniach wreszcie przyszło do nas prawdziwe lato.

Długi weekend sierpniowy. Pogoda na dzień 15.08.2023 r.

Synoptycy już na tydzień wcześniej prognozowali, że zarówno poniedziałek jak i wtorek będą wyjątkowo ciepłymi dniami. Takich temperatur chyba jednak nikt się nie spodziewał! Będzie nie tylko ciepło, ale wręcz upalnie, przed czym przestrzega również IMGW wydając ostrzeżenie drugiego stopnia dla praktycznie całego kraju z wyjątkiem kilku powiatów na południu Polski, gdzie obowiązuje ostrzeżenie 1. stopnia.

To oznacza, że przez najbliższe dwa dni średnia temperatura oscylować będzie w granicach... 30-34 stopni! Najcieplej będzie na południu, a najchłodniej na północnym wchodzie. Do tego dużo słońca i tylko niewielkie zachmurzenie we wschodniej i centralnej części kraju.

Prognoza pogody na Święto Wojska Polskiego dla Gorzowa 15.08.2023 roku

Gorzowianie muszą się nastawić na naprawdę upalną aurę. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom synoptyków na niebie będzie wyjątkowo dużo słońca - miejscami pojawią się również chmury, ale słońce skutecznie będzie się przez nie przebijać. Większe opady deszczu raczej się nie pojawią. Co prawda we wtorek może trochę pokropić, ale ulewa mieszkańcom na pewno nie grozi. 

Do tego będzie bardzo ciepło. W poniedziałek słupek rtęci ma podskoczyć maksymalnie do 30 stopni, a we wtorek nawet do 33 stopni. Do tego delikatny, prawie nieodczuwalny wiatr.

Kolejny tydzień, od piątku (18.08) to już tylko upał i słońce!

Zobacz jak wyglądały ubiegłoroczne obchody Święta Wojska Polskiego:

Sonda
Załapałeś/aś się na długi sierpniowy weekend?
Święto Wojska Polskiego. Przemarsz wojsk ulicami Warszawy