Pociąg relacji Krzyż-Kostrzyn wyglądał jak ze średniowiecza. Mamy relację pasażerki

i

Autor: czytelnik

LUBUSKIE PKP

Podsumowali skandal na kolei w styczniu 2024. Tyle pociągów nie wyjechało na tory w Lubuskiem

2024-02-01 15:34

Od kilku miesięcy jesteśmy świadkami niepokojącej tendencji jeśli chodzi o brak wyjazdów pociągów w swoje trasy. W Lubuskiem liczba odwołanych połączeń jest absurdalna. Ciężko jakkolwiek opisać słowami to, co dzieje się na zachodzie Polski.

Obserwatorzy ze strony "Czy ZKA w Lubuskim dziś wyjechało?" oraz Stowarzyszenie "komunikacja.org" przeanalizowało wszystkie odwołania pociągów w styczniu. Największy problem był 11 stycznia (czwartek). Wówczas odwołano aż 63 połączenia i to głównie na trasie Gorzów <-> Zielona Góra.

W ogóle najwięcej problemów jest własnie na wspomnianej trasie pomiędzy dwoma stolicami województwa lubuskiego. Tylko w styczniu odwołano aż 69 połączeń, co jest absolutnym rekordem wszelkich statystyk.

Tak będą wyglądać nowe pociągi w Lubuskiem! Na jakich trasach je zobaczymy?

Z naszych skromnych notowań wynika, iż w Lubuskiem w styczniu odwołano 664 pociagów (687 wynika z notowań, jednak nie uwzględniamy odwołań związanych ze strajkiem po stronie niemieckiej) – czytamy w komunikacie obserwatorów, którzy codziennie poświęcają wiele godzin, by monitorować komunikacyjny skandal na kolei w Lubuskiem.

PKP wznawia kultowe połączenie. Pierwszy pociąg odjechał pusty
Sonda
Lubisz podróżować pociągiem?