kradzież katalizatora, katalizator

i

Autor: pixabay.com / facebook

kradzież

Plaga kradzieży katalizatorów w Gorzowie! Jak tego uniknąć?

2023-09-06 13:07

W Gorzowie co jakiś czas jest bardzo głośno o kolejnych kradzieżach katalizatorów z samochodów. Mieszkańcy ostrzegają siebie nawzajem, ale są bezradni. Dlaczego tak się dzieje i jak się przed tym uchronić? O tym poniżej.

Warto zacząć od tego, dlaczego złodzieje tak często kradną katalizatory? Otóż głównym powodem są wysokie ceny metali szlachetnych, które można odzyskać ze skradzionego katalizatora. Do najbardziej poszukiwanych zalicza się platyna (około 141 zł za gram), pallad (około 204 zł za gram) i rod (około 1306 zł za gram).

Trzeba też podkreślić, że nie wszystkie pojazdy mają w swoim wyposażeniu tak drogie katalizatory. Złodzieje doskonale wiedzą, pod które auto podchodzić. Każda marka produkowała inny rodzaj tej części i w jednym jest więcej metali szlachetnych, a w drugim mniej.

Nie wszystkie kradzieże się udają! Zobaczcie poniższą galerię

W Gorzowie złodzieje kradną katalizatory na potęgę. Sprawy są zgłaszane na policje, ale nic z tego kompletnie nie wynika. Na początku września złodzieje próbowali przywłaszczyć katalizator z pojazdu pani Agnieszki, która na drugi dzień niezwłocznie ostrzegła pozostałych gorzowian na jednym z miejskich forum.

Przestrzegam przed złodziejami kradnącymi katalizatory w Gorzowie. Wczorajszej nocy miało miejsce usiłowanie kradzieży przy ul. Broniewskiego (okolice pętli Staszica). Złodzieje wykręcili śruby i próbowali ukraść katalizator, jednak ktoś im najwidoczniej w tym przeszkodził. Samochód zaparkowany pod klatką, niestety brak dobrego oświetlenia na parkingu...pod samochodem znalazłam wykręcone elementy – napisała gorzowianka.

Złodzieje katalizatorów zatrzymani na gorącym uczynku
Sonda
Byłeś/aś kiedyś świadkiem kradzieży?
Listen on Spreaker.