Pijany 20-latek zakończył ucieczkę na betonowych donicach

i

Autor: ŁG Pijany 20-latek zakończył ucieczkę na betonowych donicach

Pijany 20-latek zakończył ucieczkę na betonowych donicach

2021-09-07 13:29

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich zatrzymali po pościgu 20-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Młody człowiek był nietrzeźwy, nie ma prawa jazdy, a ucieczkę zakończył, uderzając w betonowe donice na poboczu. Mężczyzna odpowie również za szereg wykroczeń, które popełnił przy próbie ucieczki.

Jak poinformował we wtorek Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich, 20-latek usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli, jazdy w stanie nietrzeźwości oraz krótkotrwałego użycia pojazdu. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna odpowie również za szereg wykroczeń, które popełnił przy próbie ucieczki. Do tej sytuacji doszło w niedzielę na jednej z ulic w Strzelcach Krajeńskich. Policjanci zauważyli tam samochód osobowy marki kia jadący całą szerokością jezdni. Podejrzewając, że jego kierowca może być pijany, postanowili to sprawdzić.

Zakończył ucieczkę na betonowych donicach

Kiedy mundurowi dali mu sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, mężczyzna nie reagował. Uciekał ulicą Wyzwolenia w kierunku miejscowości Bobrówko. Popełniał przy tym szereg wykroczeń. Pościg zakończył się po kilku kilometrach, kiedy kia wypadła na pobocze, rozbijając się o betonowe donice.

- Mężczyzna nie doznał obrażeń i został zatrzymany. Był pod działaniem alkoholu, miał w organizmie prawie dwa promile. Okazało się również, że nie posiada uprawnień do kierowania, a auto którym jechał, zabrał bez zgody właściciela – powiedział Bartos.

Dziecko zadławiło się lizakiem, życie uratował mu policjant
Sonda
Czy wszyscy pijani sprawcy wypadków powinni na zawsze tracić prawo jazdy?
Źródło: Pijany 20-latek zakończył ucieczkę na betonowych donicach