gorzów nabór do podstawówek

i

Autor: pxhere.com zdjęcie ilustracyjne

Rekrutacja do szkół podstawowych w Gorzowie

Pierwszoklasiści są już przyjmowani do gorzowskich podstawówek

2023-03-06 15:31

Ruszył elektroniczny nabór. Rodzice mają prawie miesiąc, by załatwić formalności. Jak zawsze radzimy nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Zasady i kryteria zostają bez zmian. O jakich terminach trzeba pamiętać?

Gorzowscy urzędnicy spodziewają się około tysiąca dzieci. Trzeba wejść na stronę gorzowskiego magistratu, w e-urząd, w edukację i wybrać nabór. Dziecko ma zagwarantowane miejsce w szkole obwodowej. Jednak rodzic może wybrać placówkę z poza obwodu.

- Bo na przykład idzie tam cała grupa rówieśnicza z przedszkola, czy chodzi rodzeństwo, czy może szkoła jest niedaleko miejsca pracy. Od razu uspakajam, że jeżeli ktoś decyduje się na szkołę nieobwodową i dziecko się nie dostanie, to miejsce w placówce obwodowej nadal będzie na niego czekało - wyjaśnia Beata Wachowiak z Wydziału Edukacji UM.

gorzów nabór podstawówki 1

i

Autor: Fragles archiwum SP nr 17 czeka na nowych uczniów.

Wypełniony wniosek w internecie, trzeba wydrukować, podpisać i zanieść do wybranej szkoły. Nabór potrwa do 5 kwietnia. Potem dokumenty zostaną zweryfikowane i 21 kwietnia o godz. 14 pojwią się listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych. Następnie procedura potwierdzania woli i 22 maja ostateczna lista pierwszoklasistów.

The Voice Kids: Cleo nie była w stanie przestać płakać

QUIZ. Trzy słowa, jedna książka. Rozpoznasz o jaką powieść chodzi? Test tylko dla moli książkowych!

Pytanie 1 z 12
Zacznijmy od czegoś prostego. Róża, wąż, przyjaźń. Z jaką książką kojarzą ci się te słowa?