ZABYTKI

O tych tajemnicach województwa Lubuskiego mogliście nie wiedzieć! Co skrywają tutejsze obiekty?

2023-06-14 11:54

Województwo Lubuskie historią stoi i to jest niepodważalny fakt. Nasz region skrywa w sobie bardzo wiele tajemnic, które zaciekawią każdego, kto choć w małym stopniu interesuje się historią. Dziś przedstawimy ruiny, które teraz tworzą niesamowity klimat w Lubuskiem.

Niesamowite zabytki ukryte w Lubuskiem. O tych budynkach mogliście nie wiedzieć!

Świetną pracę wykonali autorzy bloga "Polska Po Godzinach", którzy w ostatnich latach odwiedzili województwo lubuskie i opisali najbardziej ciekawe i historyczne miejsca w naszym regionie. Koniecznie obejrzyjcie galerię zdjęć z opisami każdego budynku, bo jest ona naprawdę niesamowita!

Jak czytamy na wspomnianym blogu , zwłaszcza na północy Lubuskiego znajdziecie ślady urzędującego na tych ziemiach zakonu joannitów. Na południu województwa, będącym historycznym Dolnym Śląskiem, swoje siedziby mieli śląscy Piastowie. W średniowieczu zachodniej granicy Polski strzegł najbardziej wysunięty na zachód zamek w Międzyrzeczu, a z kolei w kolejnych stuleciach swoje rezydencje budowały na tych ziemiach znamienite pruskie rody arystokratyczne - piszą autorzy bloga "Polska Po Godzinach".

Jeszcze raz zapraszamy do prześledzenia bardzo ciekawej i historycznej galerii z województwa lubuskiego. Rozpoznajecie te zabytki? Dajcie nam koniecznie znać!

Pełni ważną funkcję i jest cennym szczecińskim zabytkiem. Wkrótce odzyska dawny blask
Sonda
Interesujesz się zabytkami w województwie lubuskim?