gorzów ośno rajd 1

i

Autor: screen you tube II Rajd Zachodnia Stówka Syrenki, garbusy, maluchy przejadą lubuskimi drogami.

Rajd "Zachodnia Stówka"

Ośno Lubuskie: Zabytkowe pojazdy na ulicach i na pikniku

2023-08-30 15:26

Pojazdy sprzed dekad pojawią się na lubuskich drogach​ a dokładnie w Ośnie i jego okolicach. W sobotę [2.09] na zakończenie wakacji atrakcje. Spodziewanych jest kilkadziesiąt aut, które wezmą udział w rajdzie "Zachodnia Stówka".

Rządzić będzie motoryzacja i rozmowy o niej. Zgłoszono około 120 pojazdów, ale zapisy także w dniu imprezy. W sobotę klasyki wyruszą z Ośna o godz. 10 i odwiedzą Rzepin, Cybinkę oraz Kowalów. Przejadą specjalną kolumną po kilkanaście samochodów, zachowując zasady bezpieczeństwa. W każdej miejscowości zaplanowano postój i pokaz aut.

W amfiteatrze w Ośnie o godz. 17 rozpocznie się piknik motoryzacyjny z atrakcjami. Będzie można wsiąść do pojazdów oraz wziąć udział w ciekawych konkurencjach.

- Mamy stary silnik zdemontowany z motoroweru Komar i będziemy nim rzucać na odległość. Będzie także przeciąganie malucha lub trabanta na czas i odległość, a także tak zwany bieg gąsienicowy na felgach samochodowych - opowiadają Krzysztof Kozyra i Marek Walczak z Klubu Pasjonatów Motoryzacji i Techniki Nagar Słubice, organizator.

gorzów ośno rajd 2

i

Autor: screen you tube II Rajd Zachodnia Stówka Oprócz aut będą także zabytkowe motocykle.

Nie zabraknie smacznego jedzenia oraz muzycznej oprawy. Wieczorową porą kino plenerowe i film "Gang Dzikich Wieprzy". Start o godz.20.20. W Ośnie można przenocować nad jeziorem Reczynek. Organizatorzy udostępniają plac pod namioty oraz kempingi. Szczegóły na facebook'u wydarzenia Rajd Zachodnia Stówka.

VII Magiczny Festiwal Świata Baśni i Bajek Pozytywka

Quiz na rozpoczęcie roku szkolnego. Uczniowie powinni mieć 10/10!

Pytanie 1 z 10
Sopran to: