Oscar Pistorius

i

Autor: fot. EastNews

SPORTOWCY

Oscar Pistorius po wyjściu z więzienia pracuje w kościele! "Jest toksyczny"

2024-04-12 8:17

Były paraolimpijczyk, skazany za zabójstwo swojej partnerki, od trzech miesięcy przebywa na wiolności. Niegdyś wielka sportowa sława, teraz... nie może znaleźć pracy. Wiemy, czym się obecnie zajmuje.

Trzy miesiące po wyjściu z więzienia były paraolimpijczyk Oscar Pistorius zamiata podłogi kościoła, bo nie może znaleźć stałej pracy. Latem 2012 roku był bohaterem narodowym RPA, gdy jako pierwszy niepełnosprawny lekkoatleta w protezach pobiegł na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

W styczniu Oscar Pistorius wyszedł z więzienia

W lutym 2013 roku Pistorius został aresztowany i oskarżony o zamordowanie swojej dziewczyny, prawniczki i modelki, 29-letniej Reevy Steenkamp. Podczas postępowania sądowego Pistorius twierdził, że w środku nocy usłyszał hałas w łazience. Będąc przekonany, że to włamywacz, strzelił przez drzwi, zabijając Steenkamp.

W pierwszym procesie w 2014 roku został skazany na pięć lat, później wyrok został podwyższony do lat 15. Ostatecznie w styczniu 2024 został zwolniony przedterminowo, po spędzeniu w więzieniu 8,5 roku.

Pistorius nie może działać w social mediach i udzielać wywiadów

Departament Służb Więziennych zakazał Pistoriusowi picia alkoholu i zażywania narkotyków. Nie może publikować w mediach społecznościowych, ma też zakaz udzielania wywiadów. Musi też o określonych godzinach przebywać w swoim domu. Wyrok wygaśnie ostatecznie w 2029 roku.

W środę „New York Post” pisał, że 37-letni Pistorius po wyjściu z więzienia "ukrywa się w luksusowej trzypiętrowej rezydencji swojego wuja na ekskluzywnym przedmieściu Pretorii i jest poddany ostracyzmowi przez swoich byłych przyjaciół".

Według gazety Pistorius skontaktował się z członkami Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego, prosząc o pomoc przy znalezieniu jakiejkolwiek pracy. 

Jest zbyt toksyczny, by z nim pracować. Nie ma tu nic dla niego" - powiedział jeden z rozmówców gazety. "

Przypomnijmy: mimo że Oscar Pistorius twierdził, że śmierć Reevy Steenkamp to nieszczęśliwy wypadek, to jednak wiele okoliczności przeczyło tym twierdzeniom. Chodzi m.in. o specjalistyczną broń, którą posiadał, zeznania świadków dotyczące zazdrości Pistoriusa oraz liczne kłótnie z Reevą. 

Zobacz też: TOP 5 najbardziej niebezpiecznych sportów świata

Sonda
Wierzysz w niewinność Pistoriusa?
KOSTYRA: Aneta Rygielska o wielkich nadziejach na Igrzyskach Olimpijskich