Mikołajkowy spływ Kłodawką

i

Autor: Stowarzyszenie EuroJumelages / facebook.com

SPŁYW

Mikołajkowy Spływ Kajakowy w Gorzowie. Orszak Świętego Mikołaja na kajakach przepłynie Kłodawkę!

2023-11-07 14:41

Po raz kolejny gorzowianie będą mieli okazję przekonać się, że Mikołaj podróżuje nie tylko saniami, ale też kajakiem! Wraz ze swoim orszakiem już na początku grudnia przepłynie przez Kłodawkę, by na końcu spotkać się z dziećmi. W spływie może wziać udział każdy chętny, ale liczba miejsc mocno ograniczona!

To kolejna taka akcja zainicjowana przez Stowarzyszenie EuroJumelages, które regularnie organizuje spływy Kłodawką. Ostatnie takie wydarzenie miało miejsce w połowie października i wtedy śmiałkowie stawili czoła wyjątkowo wymagającej trasie. Tym razem w podobną wodną podróż wyruszy sam Święty Mikołaj!

Mikołajkowy Spływ Kłodawką w Gorzowie

Mikołaj w czerwonej czapce i z siwą brodą dziarsko machający wiosłami to z pewnością nietypowy widok. W końcu Święty znany jest znany jest z tego, że podróżuje saniami ciągniętymi przez renifery, a nie przebija się kajakiem przez gorzowską rzeczkę.

Takiego widowiska nie można więc przegapić!

Przed czterema laty informacja o spływach kajakowych Kłodawką dotarła aż pod koło podbiegunowe. Otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że Święty Mikołaj zdecydował, że również w tym roku ostatnią część trasy na spotkanie z dziećmi z Gorzowa, pokona kajakiem. Z uwagi na ogrom obowiązków przyjedzie do nas troszkę wcześniej bo już w sobotę, 2 grudnia" informują organizatorzy spływu.

W tej chwili organizatorzy zachęcają lokalne firmy do włączenia się w akcje poprzez przekazanie różnego rodzaju cukierków czy gadżetow, które mogą zostać wręczone przez Mikołaja dzieciom. Szczegóły na Facebookowym profilu: Mikołajkowy spływ Kłodawką.

Jeśli ktoś chciałby dołączyć do orszaku Mikołaja i przepłynąć z nim Kłodawkę powinien skontaktować się ze Stowarzyszeniem EuroJumegales - miejsc jest bardzo mało!

Trasa Mikołajkowego spływu Kłodawką

Kajakowy orszak Świętego Mikołaja, złożony z członków Stowarzyszenia EuroJumelages, około godziny 12:00 wyruszy z okolic mostku przy Chodkiewicza.

Ok. 12:30 przybędzie w okolice mostu przy ul. Borowskiego, a około godz. 13:30 planowane jest przybycie orszaku do Parku Róż na wysokości rzeźby Nimfy Wodne. To właśnie tam Mikołaj spotka się z najmłodszymi mieszkańcami miasta! Będzie można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Gorzów ma swoje Monopoly!

Sonda
Pływałeś/aś kiedyś kajakiem?
Chwile grozy. Kajakarze nie mogli wrócić do brzegu