pup gorzów

i

Autor: Wsio Ryba PUP w Gorzowie przy ul. Walczaka.

Ogromne zainteresowanie Gorzowską Dychą Bis

2020-12-11 14:23

Potrzeby przekroczyły dwukrotnie możliwości, wynika z naboru wniosków do Gorzowskiej Dychy Bis. Pieniądze w pierwszej kolejności otrzymają przedsiębiorstwa, które poniosły największe straty przez pandemię koronawirusa. Firmy mogą dostać od 2 do 20 tys. zł. Wypłata środków nastąpi w tym roku.

Wniosków więcej niż pieniędzy. Zainteresowanie Gorzowską Dychą Bis było ogromne. Miasto przeznaczyło na pomoc 1,3 mln zł. Przedsiębiorcy złożyli kilkaset wniosków (ciągle są jeszcze weryfikowane przez urzędników) na łączną kwotę dwukrotnie przekraczającą te środki. Oznacza to, że nie każdy kto ubiegał się o wsparcie musi je otrzymać. W pierwszej kolejności trafi ono do firm, które najwięcej straciły w wyniku pandemii COVID-19.

Pomoc to 1 tys. zł, na pracownika pełnoetatowego, przy czym jedna firma otrzyma maksymalnie 10 tys. zł. Wsparcie przyznawane jest na 2 miesiące, więc przedsiębiorca może otrzymać od 2 do 20 tys. zł - w zależności od wielkości firmy. Ci którzy otrzymają pomoc muszą utrzymać zatrudnienie przez 3 kolejne miesiące. Wnioski są teraz sprawdzane przez urzędników z Powiatowego Urzędu Pracy. Jeżeli w dokumentach zdarzą się błędy przedsiębiorcy będą proszeni o ich uzupełnienie.

Od tego ile potrwa weryfikacja wniosków, zależy najważniejsze, czyli wypłata pieniędzy. Z całą pewnością przedsiębiorcy zobaczą je na swoich kontach jeszcze w tym roku.

Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Co to za ptak? Rozpoznaj po zdjęciu
Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]