Senior

i

Autor: pixabay.com Senior

Ogromne serca gorzowian i pomoc dla mieszkańców DPS

2022-12-08 11:32

Gorzowianie mają naprawdę ogromne serca. Druga tura akcji pisania listów do świętego Mikołaja przez pensjonariuszy gorzowskiego Domu Pomocy Społecznej zakończyła się po 3-4 godzinach. Na liście były drobne rzeczy i chyba właśnie to chwyciło za serca mieszkańców miasta.

Pomysł, aby obdarować pensjonariuszy DPS w Gorzowie świątecznymi prezentami, zrodził się wśród pracowników wydziału spraw społecznych Urzędu Miasta Gorzowa. To oni zaproponowali samotnym osobom, przebywającym w domach opieki, aby napisali list do Świętego Mikołaja. Nikt jednak nie przewidywał, że akcja będzie cieszyła się wśród gorzowian tak ogromnym powodzeniem.

- Widać po tej akcji, ze tak naprawdę chodzi o to, aby między pensjonariuszami a mieszańcami miasta nawiązała się więź, by oni czuli się potrzebni, by ktoś o nich pomyślał, by ktoś w okresie Świąt sprawił im drobny prezenty - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

W pierwszej turze odzew był tak ogromny, że pracownicy Wydziału Spraw Społecznych postanowili poprosić o napisanie listów przez pensjonariuszy DPS numer 2. Powstały 34 listy.

- Mieszkańcy domu prosili o koc, ciepłe dresy, skarpetki, kosmetyki i maskotki. 80-latka poprosiła o sukienkę w kwiaty, a starszy niepełnosprawny mężczyzna o skórzane rękawiczki, by mógł samodzielnie poruszać się na wózku inwalidzkim - opowiada Wiesław Ciepiela.

Wszystkie paczki trafią do podopiecznych DPS-u 23 grudnia.