Inwestycje

Ogromna inwestycja łącząca Polskę i Niemcy. Budowa jest widziana z kilku kilometrów!

2023-04-27 11:55

Jeśli ktoś przejeżdża z Kostrzyna nad Odrą do Niemiec, to z pewnością widzi wielką budowlę nad Odrą. To most kolejowy łączący wspomniane miasto i niemiecką miejscowość Kietz. Zobaczcie niesamowite zdjęcia z budowy autorstwa Mirosława Chilińskiego! Znajdziecie je poniżej tekstu.

Szczegóły budowy mostu kolejowego łączący Polskę z Niemcami

Jak czytamy w serwisie rynek-kolejowy.pl, budowany przez Niemców most kolejowy będzie miał 260 metrów długości i powstanie w miejscu obecnej przeprawy. Jego ponowne otwarcie dla ruchu zaplanowano w grudniu 2022 roku. Budowie będą towarzyszyły szeroko zakrojone prace saperskie, bowiem o Kostrzyn w 1945 roku toczyły się bardzo ciężkie walki.

Inwestycja dotycząca przebudowy mostu kolejowego i dojazdu do nowej przeprawy nad Odrą w Kostrzynie jest bardzo ważna dla zapewnienia sprawnych działań lodołamaczy na Odrze oraz zwiększenia możliwości żeglugi – powiedział dla rynek-kolejowy.pl, Krzysztof Woś zastępca prezesa Wód Polskich ds. Ochrony Przed Powodzią i Suszą.

Budowa mostu kolejowego łączący Niemcy z Polską. Kiedy koniec inwestycji?

Na razie nie wiadomo, kiedy budowa zostanie zakończona. Pasażerowie modlą się, aby to było jak najszybciej. Ci, którzy dojeżdżają do pracy do podberlińskich magazynów mają problem, bo muszą się przesiadać i pewien kawałek przejeżdżać specjalnie podstawionym autobusem. Powstanie mostu oszczędzi im czasu i dodatkowych nerwów.

Budowa mostu pieszo-rowerowego przez Wisłę. Konferencja prasowa
Sonda
Śledzisz inwestycje w województwie lubuskim?