Szpital w Słubicach przejdzie termomodernizację

i

Autor: Daniel Szurka/Lubuskie.pl

Potężna inwestycja w województwie Lubuskim. Mieszkańcy będą zadowoleni

2023-03-20 14:07

Na takie informacje czekali mieszkańcy Słubic. Szpital w tym mieście wkrótce będzie jeszcze bardziej nowoczesny, ponieważ przejdzie termomodernizację. Znamy szczegóły inwestycji

Kolejna inwestycja w słubickim szpitalu. Obiekt przejdzie termomodernizację!

W piątek (17 marca 2023 r.) członek zarządu woj. lubuskiego, Marcin Jabłoński, podpisał aneks do umowy na termomodernizację obiektów i sieci szpitala w Słubicach.

Ile będzie kosztowała inwestycja szpitala w Słubicach?

Kwota dofinansowania tej inwestycji wzrośnie do 7,7 mln zł. W trakcie uroczystego podpisania aneksu do umowy, członek zarządu województwa lubuskiego Marcin Jabłoński zaznaczył, że dzięki działaniom termomodernizacyjnym od jakiegoś czasu zmienia się całe otoczenie szpitala.

- Czasy mamy takie, że szalejąca drożyzna i inflacja powodują zmiany na rynku inwestycyjnym. Wzrosła wartość tego projektu. Z pierwotnie planowanych niespełna 8 milionów skończyło zdaje się na 12. Stąd poszukiwania możliwości wsparcia w naszych pozostałych środkach z byłej perspektywy unijnej. Udało się. Do wcześniej przyznanej kwoty 6 mln złotych dokładamy 1 mln 700 tys. złotych – poinformował w piątek podczas uroczystego podpisania aneksu Marcin Jabłoński. - Za naszymi plecami widać już zmiany, jest już bliżej końca. Szpital będzie tańszy w utrzymaniu i eksploatacji, nowocześniejszy, cieplejszy, ładniejszy - zaznaczył.

- Dużo się dzieje w powiecie słubickim. Starosta i zarząd powiatu skutecznie zabiegają o środki pomocowe, realizują wartościowe, potrzebne lokalnej społeczności projekty. Krok po kroku zmieniamy rzeczywistość, idziemy do przodu, robimy, co do nas należy – podkreślał Marcin Jabłoński.

Co zawiera projekt termomodernizacji szpitala w Słubicach?

  • pełnego ocieplenia całego budynku (ściany zewnętrzne, dach, stropodach i stropy;
  • wymiany stolarki okiennej i drzwiowej,
  • wymiany oświetlenia na energooszczędne;
  • modernizacji systemów grzewczych (energetyczne wykorzystanie OZE, instalacja pomp ciepła, wymiana grzejników na nowy system niskotemperaturowy przygotowany do pomp ciepła, zastosowanie ogniw fotowoltaicznych);
  • modernizacji instalacji ciepłej wody użytkowej;
  • usprawnienia wentylacji grawitacyjnej poprzez zastosowanie nawiewników i nasad kominowych.
Sonda
Śledzisz inwestycje w województwie lubuskim?