gorzów drób ptasia grypa

i

Autor: flickr.com zdjęcie ilustracyjne

Odwiedzają hodowców drobiu i przestrzegają - strażnicy miejscy w Gorzowie

2023-02-17 17:16

W związku z wystąpieniem ptasiej grypy na terenie powiatu gorzowskiego, wojewoda lubuski wydał odpowiednie rozporządzenie. Muszą do niego zastosować się, ci którzy hodują różnego rodzaju ptactwo. Chodzi o zminimalizowanie rozprzestrzenienia się HPAI.

W rozporządzeniu ujęto zasady jakie obowiązkowo mają przestrzegać hodujący na przykład kurczaki, indyki czy kaczki. Określono obszar zagrożony oraz obszar zapowietrzony zjadliwą grypą ptaków. W działania zaangażowano strażników.

- Chodzi o to, by ten drób trzymać w kurnikach, w pomieszczeniach zamkniętych. Żeby nie przenosić wirusa ptasiej grypy poprzez postawianie ptactwa na świeżym powietrzu. Wtedy może dojść do kontaktu z dzikimi, zarażonymi ptakami. Strażnicy przypominają o tym obowiązku - wyjaśnia Andrzej Jasiński, szef gorzowskiej straży miejskiej. 

gorzów ptasia grypa strażnicy

i

Autor: materiały UM Gorzów Strażnicy o zasadach informują hodowców.

Rozporządzenie weszło w życie niedawno, więc na razie nikt nie jest karany. Jednak za nieprzestrzeganie tego obowiązku grozi grzywna nakładana przez lekarza weterynarii.

Przypomnijmy - ptasia grypa pojawiła się w powiecie gorzowskim. Dotyczy gminy Lubiszyn, a dokładnie miejscowości: Tarnów, Lubiszyn, Wysoka, Ściechów, Gajewo, Brzeźno i Dzikowo. Za obszar zagrożony uznano także część gmin: Kłodawa, Bogdaniec i Witnica.

Termomodernizacja. Pozbądź się kopciucha
Materiał sponsorowany

QUIZ. Kultowe seriale PRL na zdjęciach. Rozpoznaj po jednym kadrze!

Pytanie 1 z 10
Ten kadr pochodzi z serialu...
Czterej pancerni i pies. Marusia (Pola Raksa), Olgierd (Roman Wilhelmi)