10-letnia Sara brutalnie zamordowana w Wielkiej Brytanii. Jej pakistański ojciec maczał w tym palce? Policja szuka sprawcy

i

Autor: Pixabay / twitter.com/NormanBrennan

TRAGEDIA

Odnaleziono rodzeństwo tragicznie zmarłej Sary. Dzieci ukrywał dziadek

2023-09-13 12:38

Brytyjskie służby odnalazły rodzeństwo 10-letniej Sary, która zmarła w sierpniu w niewyjaśnionych okolicznościach. Jak podają funkcjonariusze: dzieci przebywały u dziadka, który, jak twierdzi, chciał je chronić. Ojciec dziewczynki rozpoczął negocjacje z policjantami.

W tej sprawie wciąż pozostaje wiele niewiadomych. 10. sierpnia 2023 roku w jednym z domów pod Londynem znaleziono ciało 10-letniej Sary, córki Polki i Pakistańczyka. O śmierci dziewczynki policję powiadomił ojciec informując, że dziecko spadło ze schodów. Utrzymywał, że był to nieszczęśliwy wypadek, jednak wyniki sekcji zwłok nie potwierdzają jednoznacznie jaka była przyczyna zgonu, a wskazują za to, że dziewczynka od dłuższego czasu była ofiarą przemocy.

W tej chwili w sprawie poszukiwani są ojciec Sary, 41-letni Urfan Sharif, jego nowa żona, 29-letnia Beinash Batool oraz brat Urfana, 28-letni Faisal Malik.

Po śmierci dziewczynki ojciec wyjechał z Wielkiej Brytanii. Słuch po nich zaginął

Sara wraz z pięciorgiem rodzeństwa wychowywana była przez macochę i ojca, który już wcześniej zaczął uniemożliwiać biologicznej matce, Oldze, kontakty z dziećmi. Tłumaczył, ze nie chcą się z nią widywać co, jak twierdzi Olga, mijało się z prawdą.

Po śmierci Sary zabrał dzieci, wyjechał z Wielkiej Brytanii i od tamtej pory służby w żaden sposób nie mogły do nich dotrzeć.

Dopiero ponad miesiąc po tym zdarzeniu kilkudziesięciu funkcjonariuszy wtargnęło do domu dziadka Sary (ojca Ufrana) w Pakistanie i znalazło tam rodzeństwo dziewczynki. Dziadek, Muhammad Shafir, ukrywał je na polecenie swojego syna. Co ciekawe wcześniej, w trakcie rozmów z policjantami twierdził, że nie ma żadnych ifnormacji na temat miejsca ich pobytu.

Na razie nie wiadomo co dalej stanie się z dziećmi - czy zostaną w Pakistanie czy wrócą do Wielkiej Brytanii.

Ojciec Sary, jego żona i brat wciąż poszukiwani. Ojciec rozpoczął negocjacje ze służbami

Cały czas nieznane jest miejsce pobytu trójki poszukiwanych w sprawie osób. Stacja BBC podała na początku września, że zarówno ojciec jak i macocha Sary chcą współpracować ze służbami, ale nie ujawnili jeszcze miejsca swojego pobytu.

Sonda
Wierzysz w wersję o nieszczęśliwym wypadku?
Kim jest podejrzany o zabójstwo Anastazji?