gorzów szczepienia dzieci

i

Autor: materiały szpitala Gorzów zdjęcie ilustracyjne

Ochroń dziecko przed chorobami zakaźnymi, zachęcają gorzowskie szkoły i żłobki

2022-09-05 16:36

Te gorzowskie działania zbiegły się z ogólnopolską kampanią upowszechniania Programu Szczepień Ochronnych przez Ministerstwo Zdrowia. Edukowani będą rodzice przez Libursa oraz na zebraniach w szkołach.

Chodzi o to, by ochronić najmłodszych przed chorobami zakaźnymi jak np. - odra, świnka, różyczka, polio, gruźlica, pneumokoki czy rotawirusy. Na nie szczepienia są obowiązkowe. Informacje będą trafiać ze szkół do rodziców dwoma drogami.

- Dyrektorzy tych placówek przez wykorzystanie dziennika elektronicznego oraz w ramach organizowanych spotkań z rodzicami- wychowawcy przekażą ulotki z informacją na temat szczepień razem z kalendarzem szczepień obowiązkowych. Broszura przedstawia korzyści szczepień, ale rozwiewają także wiele nie prawdziwych mitów- wyjaśnia Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego magistratu.

Ulotki i kalendarze wydano w dwóch językach- polskim i ukraińskim. Te materiały trafią także do gorzowskich żłobków. Z kolei plakaty wywieszone zostaną na tablicy ogłoszeń w każdej placówce oświatowej i opiekuńczej.

Sensacyjne odkrycie archeologiczne na szczecińskim Podzamczu

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz