Autobus

i

Autor: Gorzów / Facebook.com

KOMUNIKACJA

Nowy rozkład jazdy autobusów MZK w Gorzowie. Szczegóły zmian

2023-05-02 13:13

W Gorzowie obowiązuje już nowy rozkład jazdy miejskich autobusów. Zgodnie z planem wszedł w życie 1. maja. To oznacza, że mieszkańcy korzystający z komunikacji publicznej muszą się nastawić na spore zmiany. Niektóre linie zmieniły trasy, inne godziny odjazdów, a jeszcze inne lokalizację przystanków. Sprawdziliśmy jak teraz jeździć po mieście.

Planowane zmiany w rozkładzie jazdy

O konieczności zmian w rozkładzie komunikacji miejskiej mówi się już od dawna. To właśnie dlatego magistrat zlecił firmie zewnętrznej przygotowanie nowej siatki połączeń, która w jak największym stopniu odpowiadałaby potrzebom mieszkańcom. Każdy mógł też przysłać swoje wnioski i uwagi, z których część została uwzględniona podczas prac projektowych.

Efektem tego, od 1. maja w Gorzowie obowiązuje całkiem nowy rozkład jazdy. Mieszkańcy, którzy na co dzień korzystają z miejskich autobusów powinni się dokładnie zapoznać ze zmianami. Zwłaszcza, że objęły one wszystkie linie autobusowe.

Nowy rozkład jazdy autobusów MZK w Gorzowie. Jak kursują poszczególne linie?

- linia 134 - od ul. Chrobrego pojedzie ulicami: Jagiełły, Walczaka, rondo Ofiar Katynia, RMN, Piłsudskiego, Górczyńska, gen. Okulickiego, Kombatantów, Szarych Szeregów, Dekerta do pętli Dekerta-Szpital. W kierunku pętli Strażacka powrót tą samą zmienioną trasą.

- linia 121 - będzie kursować na trasie: Śląska, Towarowa, Fabryczna, Most Staromiejski, Chrobrego, Wybickiego, Łokietka, Kosynierów Gdyńskich, Matejki, Fredry, Staszica, Marcinkowskiego, Myśliborska, Szczecińska, Mosiężna, Złotego Smoka do pętli TPV. Powrót tą samą trasą (linia zastąpi dotychczasowe kursy linii 101 do/z TPV). Niedzielne kursy obsługujące giełdę towarową – samochodową wykonywane będą na skróconym wariancie trasy w ramach linii nr 117 AWF – TPV.

- linia 119 - kursować będzie na zmienionej trasie Zajezdnia MZK – pętla Wieprzyce i dalej ul. Dobrą. Powrót od ul. Dobrej tą samą trasą.

- linie 108, 112, 116, 118, 127, 133 - od ul. Chrobrego pojadą ulicami: Wybickiego, Łokietka, Estkowskiego, Konstytucji 3 Maja, Marcinkowskiego do pętli Os. Staszica. Linie nr 112 i 133 w wybranych kursach pojadą również do pętli TPV.

- linia 106 - będzie kursować do Lipiańskiej, Baczyny, Stanowic przez K-SSSE (ulicami Złotego Smoka, Mosiężna) a linia 130 do Lipiańskiej, Baczyny, Stanowic z pominięciem K-SSSE (bezpośrednio ul. Szczecińską).

- linia 132 - kursować będzie na zmienionej trasie od ronda Wyszyńskiego pojedzie ulicami: Wyszyńskiego, Owocowa, Wiejska, Puszkina, Czarnieckiego (powrót: Żółkiewskiego), Kazimierza Wielkiego i od ulicy Roosevelta dotychczasową trasą.

- Zawieszone zostanie kursowanie linii 105 i 137.

Nowe nazwy przystanków autobusowych w Gorzowie

Uruchomione zostały nowe przystanki na ul. Siedlickiej (linia 108) i na ul. Olimpijskiej (linie nocne i dojazdowe). Ponadto część przystanków zmieniła nazwy:

1. Roosevelta na Sąd Okręgowy 2. Arsenał na Katedra 3. Słońce na Wybickiego 4. 30 Stycznia na Pl. Nieznanego Żołnierza 5. Małorolnych-Cicha na Małorolnych/Cicha 6. Kasprzaka-Terminal na Kasprzaka Terminal 7. Działkowców na Działkowców Pętla 8. Dobra SP-12 na SP 12 9. Małyszyn Wielki na Rondo Małyszyńskie 10. Działkowców I na ROD Jedwab 11. Jancarza/PKS na Dworzec Główny 12. Góra Powstańców na Biały Kościół 13. Stilonowa na Park Kopernika 14. Walczaka/Szpital na Walczaka Szpital 15. Silwana na Szarych Szeregów 16. Fieldorfa-Nila na Fieldorfa "Nila" 17. Ustronie na Bora-Komorowskiego 18. Zakład Energetyczny na Dworcowa 19. Górczyńska na Pluty 20. Rondo Górczyńskie na Wróblewskiego 21. Dekerta/Szpital na Dekerta Szpital 22. Matejki na Kotsisa 23. K. M. Policji na Komenda Miejska Policji 24. SM "Projekt" na Wyszyńskiego Centrum Medyczne 25. SP-4 na SP 4 26. Podgórna na Paradyska 27. Kostrzyńska MZK na Zajezdnia Kostrzyńska 28. Wieprzyce na Wieprzyce PKP 29. Wiadukt (gr. strefy) na Oczyszczalnia Ścieków (gr. strefy) 30. Mickiewicza na Urząd Wojewódzki 31. Park 750-lecia na Bogusławskiego 32. Czartoryskiego na Park 750-lecia 33. Małorolnych-Cicha na Małorolnych/Cicha 34. SP-13 na SP 13 35. Faurecia na Szczecińska/Mosiężna 36. ZielBruk na Ziel-Bruk 37. Małyszyn Wielki na Rondo Małyszyńskie 38. Siedlice-Ujęcie Wody na Siedlice Ujęcie Wody 39. Okólna na Rondo Solidarności 40. Zieleniec na Zieleniec PKP 41. Karnin na Poznańska/Wierzbowa 42. CSR Słowianka na CSR "Słowianka" 43. Strażacka-Wylotowa na Strażacka/Wylotowa 44. Zieleniec na Zieleniecka 45. Zastępowa na Sulęcińska 46. KEN na Działkowców 47. Złotego Smoka na Kołobrzeska 48. Małyszyn Mały na Szczecińska/Mosiężna 49. Ludowa (gr. strefy) na Ulimska (gr. strefy) 50. Muzeum na CEZiB 51. Parkowa na Urocza 52. Wylotowa-Strażacka na Wylotowa/Strażacka 53. Mosiężna na Mosiężna/Złotego Smoka 54. Błotna na Roosevelta

Sonda
Czy często korzystasz z komunikacji miejskiej?
Ewa Brodnicka prowokuje Martę Linkiewicz: Przyjadę autobusem i dam jej bilet na after-party