ajp gorzow

i

Autor: Fragles Rektorat AJP przy ul.Teatralnej w Gorzowie.

Nowe kierunki i możliwości na AJP w Gorzowie [AUDIO]

2020-03-03 19:47

Magisterka z informatyki i pedagogiki oraz pielęgniarstwo proponuje przyszłym studentom gorzowska uczelnia. Nowy kierunek to spore wyzwanie, trwają intensywne prace przy Chopina.

Gorzowska uczelnia dynamicznie działa i poszerza ofertę. Modyfikuje, o ile jest tak szansa, kierunki już istniejące odpowiednio do potrzeb rynku pracy. Trzeba nadążać za zmieniającym się światem. Na studentów czekają stypendia i kształcenie w systemie dualnym.

Jakie pojawią się nowe kierunki? Mówi Przemysław Słowiński, prorektor do spraw kształcenia Akademii im. Jakuba z Paradyża:

Wyróżniające się jednostki mają szansę na programy stypendialne Erazmus czy stypendia na wydziale technicznym. Tam też oferowane są studia dualne. Student łączy zajęcia akademickie z pracą w firmie, co daje mu lepsze możliwości na rynku pracy.

Jednak najwięcej wysiłku i finansów włożone zostanie w uruchomienie pielęgniarstwa. Rekrutację zaplanowano na lipiec. Obecnie przy Chopina tworzona jest baza laboratoryjna. Już gotowe są dwie pracownie, powstanie jeszcze oddział szpitalny z prawdziwego zdarzenia. Inwestycja kosztować będzie kilka milionów złotych, dlatego AJP stara się o dotację z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.