POLICJA

Nietypowa interwencja policjantów w ścisłym centrum miasta. Eskortowali kaczą rodzinę!

2024-05-22 9:00

Do niecodziennej interwencji policjantów w Gorzowie Wielkopolskim. Jedna z zaniepokojonych mieszkanek zainterweniowała do służb w sprawie kaczej rodziny, która zgubiła się w centrum Gorzowa. Policja od razu podjęła kroki.

Do nietypowej sytuacji doszło we wtorkowy poranek, 21 maja. Kacza rodzina spacerowała sobie jak gdyby nigdy nic po ul. Jagiełły w Gorzowie, czyli w ścisłym centrum miasta. Jedna z mieszkanek, która zauważyła zwierzęta, postanowiła powiadomić o tym odpowiednie służby.

Funkcjonariusze zjawili się na miejscu i postanowili przeprowadzić kaczą rodzinę do Warty. Choć nie było to łatwe, to interwencja zakończyła się sukcesem. Zwierzęta trafiły do rzeki, czyli tam, gdzie głównie przebywają w swoim życiu.

Kacza rodzina w asyście policji trafiła z powrotem do gorzowskiej Warty

Policjanci codziennie podejmują dziesiątki interwencji. Rocznie to ponad 20 tysięcy wezwań, na które odpowiadają mundurowi. I wśród tych zgłoszeń zawsze pojawiają się bardzo nietypowe sytuacje, które wywołują sporo uśmiechu zarówno policjantów, jak też osób, które policyjnym działaniom się przyglądają - czytamy w komunikacie funkcjonariuszy.

Dzikie kaczki nad Sanem w Przemyślu
Sonda
Co po stawie pływa i kaczka się nazywa?