Policja na motocyklach

i

Autor: KMP w Strzelcach Krajeńskich

POLICJA

Nieodpowiedzialne zachowanie motocyklisty. Jechał bez kasku. Co mu teraz grozi? Ogromny mandat!

2023-05-16 10:48

Na drodze zatrzymano 27-letniego kierowcę motocykla przez motocyklowy patrol straży drogowej. Kierowca ten nie nosił kasku i nie posiadał wymaganych uprawnień do prowadzenia motocykla. Dodatkowo, pojazd nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Co teraz grozi motocykliście?

W obecnym sezonie motocyklowym policjanci zauważają znaczny wzrost liczby motocyklistów na drogach w porównaniu do kilku tygodni temu. Jest to zrozumiałe, ponieważ sprzyjająca pogoda zachęca do jazdy na motorze.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

W związku z tym, wszyscy uczestnicy ruchu drogowego powinni być ostrożni i rozsądni. Motocykliści powinni zdawać sobie sprawę z potencjalnych zagrożeń wynikających z niebezpiecznej i nieodpowiedzialnej jazdy. Bezpieczeństwo pasjonatów jednośladów zależy również od postawy kierowców samochodów. Bezpieczeństwo może być zagwarantowane tylko poprzez wzajemny szacunek na drodze i świadomość, że nie jesteśmy sami na drodze. Oczywiście należy to robić z zachowaniem przepisów drogowych.

Nieodpowiedzialny motocyklista złapany. Jechał bez kasku

Jednym z negatywnych przykładów na drodze był 27-letni motocyklista, który został zatrzymany do kontroli przez policję drogową. Patrol zauważył go niedaleko Zwierzyna, prowadzącego motocykl bez kasku. Podczas kontroli okazało się, że 27-latek nie posiada wymaganych uprawnień do jazdy motocyklem, a jego pojazd nie był dopuszczony do ruchu i nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Co teraz grozi złapanemu motocykliście?

Policjanci sporządzili dokumentację i złożyli wniosek o ukaranie motocyklisty przed sądem. Grozi mu grzywna nawet do 30 tysięcy złotych.

Motocyklista wyleciał w powietrze. Szczątki maszyny rozsypały się po ulicy
Sonda
Czy dostałaś/eś kiedykolwiek mandat za przekroczenie prędkości?