Piotr Żurek

i

Autor: ZWKF Gorzów - filia AWF Poznań

TRAGEDIA

Nie żyje dziekan gorzowskiego AWF-u. Zmarł w miejscu pracy

2023-04-13 14:27

W czwartek (13.04) dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci dra hab. Piotra Żurka, wykładowcy, który od 2020 roku pełnił funkcję dziekana w gorzowskiej filii AWF. Data pogrzebu nie jest jeszcze znana.

Tragiczna wiadomość. Piotr Żurek zmarł nagle

Dziekan jak co dzień pojawił się w pracy. Nic nie wskazywało na to, że parę godzin później będzie opłakiwany przez studentów i współpracowników.

"Informujemy, że 13 kwietnia, nagle, w trakcie wykonywania obowiązków na Uczelni zmarł prof. AWF dr hab. Piotr Żurek. Od 2020 r. był Dziekanem gorzowskiej Filii, kierował także Zakładem Wychowania Fizycznego i Sportu. Miał 55 lat" czytamy na profilu ZWKF Gorzów - filia AWF Poznań.

Szanowany przez wykładowców, lubiany przez studentów. To ogromna strata!

Piotr Żurek urodził się w 1967 roku w Żninie. Ukończył studia wychowania fizycznego w Zamiejscowym Wydziale Kultury Fizycznej poznańskiej AWF oraz studia trenerskie w AWF Poznań.

W swoim dorobku posiadał liczne publikacje naukowe. Był dyrektorem ds. Kształcenia i Doskonalenia Trenerów oraz egzaminatorem w Polskim Związku Tenisowym. Wchodził w skład Rady ds. Kształcenia i Doskonalenia Trenerów PZT. W ZWKF pełnił następujące funkcje: Wydziałowego Koordynatora ds. Studiów Zagranicznych, kierownika zakładu oraz Prodziekana ds. Studiów (2019-2020), a od 2020 roku dziekana gorzowskiej Filii, kierował także Zakładem Wychowania Fizycznego i Sportu.

Na uczelni prowadził zajęcia z zakresu biomechaniki, biomechaniki sportu i i treningu zdrowotnego.

Kiedy pogrzeb Piotra Żurka?

Na razie nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie odbędzie się pogrzeb. Taka informacja powinna się pojawić na Facebookowym profilu ZWKF Gorzów - filia AWF Poznań.

Sonda
Znałeś/znałaś dra hab. Piotra Żurka?