gorzów szpital wejście kontrola

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Jeżeli nie przyjdziemy na wizytę- zadzwońmy lub napiszmu maila.

Nie przyjdziesz na umówioną wizytę? Poinformuj o tym - apeluje szpital w Gorzowie

2021-04-12 15:20

W dobie koronawirusa i obostrzeń z nim związanych- osobista porad lekarska jest bardzo ważna. Nikt nie chce czekać miesiącami, jeżeli jest możliwość wcześniejszego spotkania. Dlatego istotne jest powiadomienie poradni.

Takich sytuacji nie da się całkowicie wyeliminować, ale można je ograniczyć. Zwolnione miejsce to szansa dla kolejnego pacjenta, który czeka na wizytę u specjalisty Gorzowscy medycy uważają, że potrzebna jest współpraca na linii pacjent – poradnia.

- Niestety zdarzają się dni, w których do jednej poradni na zaplanowany termin nie zgłasza się nawet kilkanaście osób. Nie mając wiedzy o rezygnacji, czy przesunięciu wizyty- nie można jej zaproponować innemu pacjentowi. To powoduje, że na konsultacje u części specjalistów czeka się dłużej niż jest to potrzebne - Barbara Kasperska, kierownik ds. funkcjonowania poradni w gorzowskim szpitalu.

Aby odwołać lub zmienić termin wizyty nie trzeba przychodzić do poradni. Można to zrobić nie wychodząc z domu pisząc mail na adres rejestracja@szpital.gorzow.pl

Jeżeli pacjent nie odwoła wizyty i nie przyjdzie, placówka medyczna ma prawo wykreślenia go z listy oczekujących. Każde takie niestawienie się jest zapisywane w systemie szpitalnym. Lecznica przypomina też, że każdy pacjent ma ustawowy obowiązek powiadomienia o odwołania lub rezygnacji z wizyty u lekarza.

Jak wygląda rehabilitacja po COVID-19?
Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?