Włamywacz

i

Autor: TheDigitalWay / www.pixabay.com

WŁAMANIA

Jak zabezpieczyć mieszkanie? Musisz to wiedzieć przed wyjazdem na urlop!

2023-08-03 12:29

Wakacje to idealny czas na oderwanie się od codzienności i spędzenie wolnego czasu w górach, nad jeziorem czy też nad morzem. Jednak planując wycieczkę powinniśmy zadbać nie tylko o to co znajdzie się w naszych bagażach, ale także o to, by... odpowiednio zabezpieczyć mieszkanie. Bo wakacje to świetny czas dla złodziei!

Więcej włamań w wakacje

Doświadczenie pokazuje, że włamywacze szczególnie uaktywniają się w okresie wakacyjnym. Nic dziwnego, pozostawione bez opieki mieszkania i domy są dla nich idealnym łupem.

Sytuacja jest tym trudniejsza, że w obecnych czasach włamywacze korzystają z każdej okazji i dopuszczają się kradzieży nawet w biały dzień! By nie wzbudzać zbyt wielu podejrzeń wchodzą drzwiami.

Dlatego tak ważne jest, aby przed wyjazdem odpowiednio zabezpieczyć swój dom lub mieszkanie.

Jak uchronić się przed włamaniem wyjeżdżając na wakacje?

Oto kilka spraw, których powinieneś dopilnować wyjeżdżając na wakacyjny wypoczynek:

1. Wychodząc z domu nie zostawiaj śladów, które mogłyby wskazywać na Twoją nieobecność. Dobrze jest zostawić zapalone światło, nie spuszczać żaluzji i poprosić kogoś, by odbierał Twoją pocztę.

2. Jeśli masz dobre kontakty z sąsiadami - uprzedź ich o swoim wyjeździe i poproś, by byli zwracali szczególną uwagę na Twoje mieszkanie i osoby, które mogą się wokół niego kręcić.

3. Zainwestuj w dobry system antywłamaniowy. Odpowiednie drzwi, zamki, a nawet alarmy mogą nie tylko udaremnić włamanie, ale też skutecznie odstraszyć potencjalnych włamywaczy.

4. W przypadku domów jednorodzinnych zadbaj o to, by zamknąć wszystkie drzwi, również te stanowiące przejścia np. między garażem a salonem/korytarzem. To samo tyczy się okien.

5. Nie zostawiaj na wierzchu cennych przedmiotów, takich jak pieniądze czy biżuteria. Schowaj je w bezpiecznym miejscu lub przekaż na przechowanie zaufanej osobie.

6. Nie nagłaśniaj informacji o swoim wyjeździe. Nie mów o tym wielu osobom, nie pisz na mediach społecznościowych. Im mniej osób wie, że nie będzie Cię w domu tym mniejsze prawdopodobieństwo włamania.

Sonda
Czy zostałeś/aś kiedyś okradziony/a?
Włamanie do pomieszczeń na Olimpii Grudziądz