Samolot WizzAir

i

Autor: skyradar / www.pixabay.com

LOTY

Nawet 50 tysięcy euro premii! WizzAir szuka pilotów i kusi zarobkami

2023-06-30 10:20

Obecnie, po przestoju związanym z pandemią, linie lotnicze przeżywają prawdziwe oblężenie. Większa ilość lotów oznacza jednak większe zapotrzebowanie na personel, który będzie obsługiwał samoloty. Dlatego węgierskie linie lotnicze WizzAir proponują pilotom wyjątkowo atrakcyjne warunki zatrudnienia i premie w wysokości nawet 50 tsyięcy euro!

Boom w branży lotniczej. Rok 2023 pod znakiem podróży

Pandemia koronawirusa mocno dała się wszystkim we znaki. Liczne ograniczenia związane z podróżowaniem sprawiły, że wiele wyjazdowych planów trzeba było porzucić. Teraz jednak, gdy pandemia oficjalnie się skończyła, a większość krajów zniosło wprowadzone wcześniej obostrzenia, wiele osób decyduje się na podróż.

Tylko w 2023 roku liczba wyszukiwanych biletów na samolot była dwukrotnie wyższa niż rok wcześniej. Linie lotnicze uruchamiają więc dodatkowe loty, a w niebo ponownie wzniósł się największy samolot pasażerski! Dla linii lotniczych więcej pasażerów to oczywiście więcej pracy, dlatego w tej chwili personel pokładowy, w tym przede wszystkim piloci są na wagę złota.

WizzAir szuka pilotów i proponuje wyjątkowo atrakcyjne warunki

Węgierskie linie WizzAir, aby skusić pilotów do pracy w swoim zespole, proponują niezwykle korzystną ofertę. Na początek zróżnicowane godziny pracy tak, aby można je było dopasować do własnych potrzeb. Proponowany system pracy to 5:4, czyli pięć dni w pracy i cztery dni wolnego. Z kolei piloci dojeżdżający oraz oraz wykonujący obowiązki w niepełnym wymiarze godzin mogą liczyć na system 14 dni pracy i 7 dni urlopu.

To nie koniec, bo europejski WizzAir do atrakcyjnych godzin pracy dokłada także bardzo atrakcyjne zarobki. Wszystko w ramach programu Retention, który ma na celu zwiększenie możliwości organizacji w zakresie retencji w całej sieci. To oznacza, że piloci z baz w Krajowej, Suczawie, Jassach, Skopje i Kutisi otrzymają wysokie premie pieniężne. Pierwszy oficer może liczyć na 30 tysięcy euro premii, a kapitan aż na 50 tysięcy euro.

Piloci WizzAir z szeregiem świadczeń

Premie do pensji podstawowej to tylko dodatek do tego co WizzAir już oferuje swoim pracownikom. Personel ma zapewniony pełen pakiet świadczeń, oraz m.in. ubezpieczenia utraty licencji, podróże pracownicze, możliwość dojazdów do pracy.

A jeśli chodzi o zarobki to już w tej chwili nie wyglądają one źle, bo średnie wynagrodzenie pilotów oscyluje w granicach 12 tysięcy złotych, ale wypłaty te znacznie się od siebie różnią, w zależności od rodzaju lotu, trasy, obsługiwanego samolotu, itp. Piloci wysocy rangą i z dużym doświadczeniem mogą liczyć na wypłaty rzędu nawet 50 tysięcy złotych brutto.

Sonda
Boisz się latać samolotem?
Lądowanie pierwszego samolotu w Radomiu