Ciekawostki

Najmniejsze wsie w województwie lubuskim. Nie uwierzysz ilu mają mieszkańców!

Słyszeliście o miejscowościach, w których mieszka zaledwie od kilku osób wzwyż? Również w województwie lubuskim znajdują się wyjątkowo małe wioski. Przygotowaliśmy zestawienie, które zaskoczy niejednego. Koniecznie sprawdź czy znasz wszystkie te wsie.

Najmniejsza wieś w Lubuskiem. Ile ma mieszkańców najmniejsza wieś w woj. lubuskim?

W województwie lubuskim jest wiele wsi, w tych największych mieszka ponad 3 tys. osób. Jednak ile liczą sobie najmniejsze wsie w województwie lubuskim? Dane portalu polskawliczbach.pl mogą szokować. Otóż na podstawie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku zostały zebrane dane i według nich w najmniejszej wsi w Lubuskiem mieszka zaledwie parę osób. Dokładnych liczb mieszkańców dowiecie się z galerii poniżej, którą specjalnie przygotowaliśmy.

Ile wsi jest w Lubuskiem? Ta liczba zaskoczy niejednego

Według danych dostępnych na portalu polskawliczbach.pl w województwie lubuskim znajduje się 1 053 wsi z czego 566 przynależy do gmin wiejskich, a 487 przynależy do gmin miejsko-wiejskich. Najwięcej wsi natomiast jest w gminie Gubin i jest ich tam aż 46.

Ile wsi jest w Polsce? Gdzie jest najwięcej wsi w Polsce?

Dla porównania według tych samych danych obecnie w Polsce jest 43 122 wsi, z czego 29 368 z nich przynależy do gmin wiejskich, a 13 754 do gmin miejsko-wiejskich. Najwięcej wsi ogółem znajduje się w województwie mazowieckim, bo 7 843 wsi.

Zakup działki na wsi i budowa domu. Czy na pewno?
Sonda
Co wolisz?