Gorzów Wielkopolski

i

Autor: Canva Pro

MIASTO

Najlepsze osiedla do życia w Gorzowie. Jakie rejony miasta polecają mieszkańcy?

2024-03-05 11:44

Szukając mieszkania każdy rozgląda się za miejscem, które w jak największym stopniu spełni jego oczekiwania. Rodziny chcą placów zabaw i szkół w okolicy, młodym zależy na łatwych połączeniach komunikacyjnych z centrum, a starsi szukają ciszy i spokoju. A jakie osiedla są najlepsze do życia w Gorzowie? Sprawdziliśmy, co mówią mieszkańcy.

Czy warto mieszkać w Gorzowie?

To czy Gorzów jest dobrym miejscem do życia to kwestia indywidualna.

Nie da się zaprzeczyć, że stolica województwa lubuskiego może przyciągać pięknymi parkami, zielonymi terenami, wzgórzami, a do tego bliskością jezior i lasów. Miasto wciąż się też rozwija stawiając na inwestycje drogowe, remonty obiektów i budowę nowych miejsc dla dzieci i młodzieży. Corocznie do dyspozycji gorzowian przeznaczana jest też pewna suma pieniędzy w ramach Budżetu Obywatelskiego, którą mogą rozdysponować na wybrane i zgłoszone przez siebie projekty.

Jeśli jednak decydujesz się spędzić w Gorzowie przynajmniej część swojego życia i właśnie jesteś na etapie poszukwiania mieszkania, czy to do wynajęcia czy kupienia, warto sprawdzić w jakich rejonach miasta żyje się najlepiej.

Najlepsze osiedla w Gorzowie. Gdzie warto zamieszkać?

Każdy ma inne preferencje, więc każdy będzie się rozglądał za rejonem, który najbardziej mu odpowiada. Są jednak takie osiedla, które lepiej omijać z daleka oraz takie, które spełniają większość potrzeb mieszkańców: jest w nich wiele zielonych terenów, placów zabaw i miejsc do spacerowania, są dobrze skomunikowane z pozostałymi rejonami miasta, nie brakuje na nim sklepów, przychodni, szkół, przedszkoli i żłobków, a nawet restauracji czy pubów. Jakie to osiedla?

O zdanie zapytaliśmy samych mieszkańców. Sprawdźcie w naszej galerii jakie osiedla gorzowianie polecają najbardziej.

Najlepsze osiedla w Gorzowie

Sonda
Czy uważasz, ze na gorzowskich osiedlach brakuje przedszkoli?
Ktoś zniszczył mural na osiedlu Leśnym w Bydgoszczy