Monopoly Gorzów

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski / www.um.gorzow.pl

ROZRYWKA

Najdroższe pole na planszy Monopoly Gorzów wybrane! Co nim zostało?

2023-07-03 11:17

Trwają przygotowania nad stworzeniem gorzowskiej edycji popularnej gry Monopoly. Poznaliśmy już wyniki internetowego głosowania, w którym mieszkańcy zdecydowali jakie miejsce będzie najdroższym polem na planszy. Sama gra ma się pojawić w sprzedaży już w październiku tego roku.

Bulwary nadwarciańskie najdroższym polem w Monopoly Gorzów

To właśnie klimatyczne nadwarciańskie bulwary będą najwięcej wartym polem na planszy. Tak zdecydowali gorzowianie w internetowym głosowaniu. Zwycięzca ogłoszony został podczas hucznego świętowania 766. urodzin miasta.

Przypomnijmy: wybierać można było spośród następującym lokalizacji i obiektów: dominanta, bulwar nad Wartą, Stary Rynek, Kwadrat, Janusz Gorzowski, most Staromiejski, Katedra, pole golfowe Zawarcie, stadion im. Edwarda Jancarza i Kozacza Góra.

Co z pozostałymi polami w Monopoly Gorzów?

Na razie nie wiadomo dokładnie co znajdzie się na innych polach planszy. Wiadomo, że o losie dziesięciu pól decyduje gorzowski magistrat, a część pól mogły wykupić lokalne firmy.

Sama gra ma być gotowa na jesień, prawdopodobnie już w październiku pierwsze 4 tysiące egzemplarzy trafi do sklepów, Docelowo gra ma być wydania w nakładzie 12 tysięcy.

Monopoly Gorzów będzie można kupić lokalnych księgarniach, sieciach Empik czy w Smyku.

Sonda
Grałeś/aś kiedyś w Monopoly?
Radio Eska na planszy Monopoly Katowice