Pracownicy socjalni dostaną nagrody?

i

Autor: klimkin/pixabay.com Pracownicy socjalni dostaną nagrody?

Nagrody dla pracowników socjalnych kosztem in-vitro? Decyzję podejmą gorzowscy radni

2020-04-28 19:13

Na środowej (29.04) sesji pojawi się uchwała o nagrodach dla pracowników DPS-ów, placówek opiekuńczo-wychowawczych czy pogotowia opiekuńczego. Ma do nich trafić ponad 300 tysięcy złotych za rzetelną pracę w dobie epidemii koronawirusa.

Środki mają zostać przesunięte m.in. z odwołanych wydarzeń kulturalnych oraz z programu in-vitro. Na realizację tego ostatniego zapisano w tegorocznym budżecie 200 tys zł. Połowa ma zostać przeznaczona na nagrody. Co w takim razie z in-vitro?

-Środki będą przeznaczone na wynagrodzenie pracowników, którzy w tej trudniej sytuacji pracują ofiarnie, lojalnie, w miarę możliwości nie korzystają ze zwolnień lekarskich czy też nie biorą opieki nad dzieckiem a są na posterunku. W tej trudnej sytuacji w jakiej znalazło się miasto inne programy zostały odłożone w czasie- wyjaśnia Marta Liberkowska, z gorzowskiego magistratu.

Póki co nie wiadomo kiedy dokładnie program in-vitro miałby być realizowany w Gorzowie. Więcej na ten temat powinniśmy wiedzieć po środowej sesji rady miasta. Ta rozpocznie się o godzinie 14. Radni będą obradować on-line.