Plac zabaw przy ul. Kilińskiego. W czerwcu ma być nowy.

i

Autor: mz "Plac zabaw" przy ul. Kilińskiego. W czerwcu ma być nowy.

Gorzów: Dzieciaki z Kilińskiego będą miały nowy plac zabaw

2020-04-28 14:09

Gorzowski magistrat czeka na chętne firmy, które miałyby zająć się jego wykonaniem. Nowy plac ma być gotowy do 22 czerwca. Inwestycja została zgłoszona do Budżetu Obywatelskiego 2019.

Nie została wykonana jednak w terminie ponieważ plac był za blisko okolicznych zabudowań i dodatkowe pozwolenie musiało wydać ministerstwo infrastruktury. Takie uzyskano więc urzędnicy biorą się do pracy. Na oferty firm czekają do 8 maja.

Co pojawi się na placu? Cały teren ma być ogrodzony a miejsce starej huśtawki i piaskownicy zajmą nowe urządzenia. Będą bujaki sprężynowe, karuzela, zestaw zabawowy wyposażony w zjeżdżalnie, drewniane wieżyczki i atrakcje linowe. Nie zabraknie nowych huśtawek. Dwie będą pojedyncze i jedna do bujania dzieci wraz z rodzicami. Do tego ławeczki i kosz na śmieci.
Projekt wraz z zapytaniem ofertowym można znaleźć w biuletynie informacji publicznej na stronie miasta.

W tym miejscu pojawi się plac zabaw z prawdziwego zdarzenia

i

Autor: mz W tym miejscu pojawi się plac zabaw "z prawdziwego zdarzenia"

Miejscy urzędnicy pracują także nad inwestycjami w ramach BO2020. Trwają prace projektowe Trasy Siedmiu Wzgórz, dokument ma być gotowy do 2 maja.

Ponadto wybrano już wykonawców kilku zadań. Tak jest min. z zagospodarowaniem podwórka przy ulicy Estkowskiego. Z kolei wykonawcę remontu chodnika i schodów przy ulicy Gwiaździstej 20-22 mamy poznać w maju.

Są też projekty już wykonane jak np. próg zwalniający przy ulicy Ukośnej.

Pełną informację na temat inwestycji Budżetu Obywatelskiego 2020 znajdziecie również na stronie miasta, w zakładce dialog społeczny.