Nadwarciańska Dycha

i

Autor: www.um.gorzow.pl

SPORT

Nadwarciańska Dycha ponownie w Gorzowie. Największy bieg uliczny już w czerwcu

2024-04-18 12:04

Pasjonaci biegania mogą się już szykować. W czerwcu odbędzie się 9. edycja Nadwarciańskiej Dychy — ulicznego biegu, który co roku przyciąga setki uczestników. Jak będzie wyglądał w tym roku?

Nadwarciańska Dycha 2024

Nadwarciańska Dycha to nic innego jak rywalizacja biegowa, która odbywa się na ulicach Gorzowa. Uczestnicy mają do pokonania dwie pięciokilometrowe pętle, co oznacza, ze łącznie do przebiegnięcia jest aż 10 kilometrów.

Nadwarciańska Dycha to święto aktywności fizycznej dla całych rodzin. W trakcie imprezy dużo niespodzianek i atrakcji także dla osób, które nie biegają, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych" informują organizatorzy.

W trakcie biegu na bulwarze Zachodnim odbywać się będzie piknik rodzinny z licznymi atrakcjami. Imprezę zaplanowano na 16 czerwca 2024 roku.

Trasa Nadwarciańskiej Dychy

Trasa tegorocznego biegu będzie dokładnie taka sama jak w latach poprzednich. O godzinie 9:30 biegacze wystartują z bulwaru zachodniego, a następnie skierują się w stronę Mostu Staromiejskiego. Później pobiegną ulicą Fabryczną aż do stadionu żużlowego, po czym zawrócą w stronę bulwaru ulicami Śląską, Wawrzyniaka, Przemysłową i Spichrzową. Meta tuż obok Wildomu.

Zapisy już wkrótce

Z roku na rok rośnie liczba osób zainteresowanych udziałem w biegu i organizatorzy liczą, że i tym razem nie zostanie żadne wolne miejsce.

W pierwszej edycji imprezy pobiegło 180 osób, a w ostatniej ponad 500 - tylu także zawodników może zapisać się w tym roku" - informują organizatorzy.

Zapisy zostaną uruchomione już wkrótce. W miarę pojawienia się nowych informacji materiał będzie na bieżąco aktualizowany.

Zobacz też: Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Gorzowie

Sonda
Lubisz biegać?
City Trail w Bydgoszczy. Miłośnicy biegania opanowali Myślęcinek