gorzów kurtyny wodne1

i

Autor: materiały UM Gorzów Kurtyna przyjemnie chłodzi podczas skwaru.

Upał

Na żar tropików - kurtyny wodne w Gorzowie

2023-07-14 12:32

W Gorzowie w weekend [15-16.07] będzie lać się woda, ale nie z nieba, a ze specjalnych urządzeń. Prognozowane są 35-stopniowe upały, a takich afrykańskich klimatów dawno nie było. Trzeba się do nich odpowiednio przygotować. Jak?

Takie wysokie temperatury to nie są przelewki. Seniorzy i dzieci nie powinny wychodzić z domów​. Jeżeli musimy wyjść to tylko w przewiewnych ubraniach i z nakryciem głowy oraz z butelką wody pod ręką. Szukamy cienia lub chłodzimy się np. przy kurtynach wodnych.

- Kurtyny będą chłodzić przechodniów w tych lokalizacjach, o których mieszkańcy dobrze wiedzą z poprzednich lat, czyli przy murach obronnych, na skwerze przy dawnym Empiku czy na Starym Rynku. Kurtyna pojawi się także na stadionie przy Śląskiej, gdy będą prowadzone zawody sportowe - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego ratusza.

gorzów kurtyny wodne 2

i

Autor: materiały UM Gorzów Zraszacz pojawi się także przy gorzowskiej katedrze.

Zraszacze działać będą w godzinach od 11 do 19. Montowane są zawsze, gdy temperatura w Gorzowie przekroczy 30 stopni Celsjusza w cieniu. Tak ma być właśnie w sobotę [15.07] i w niedzielę [16.07]. Podczas upałów pamiętajmy o kremach z filtrem, pijmy dużo wody.

Weterynarz- Zadbaj o swojego psa podczas upałów

Największe wpadki w Familiadzie. Sprawdź, czy pamiętasz! [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Imię męskie na "O", to według uczestników?