Gorzów: tramwaje

i

Autor: SG

Na warsztatach dyskutowano jak ma wyglądać transport publiczny w Gorzowie i okolicach

2022-06-08 16:49

To kolejny element przygotowania raportu, który będzie podstawą do planowania kolejnych inwestycji. Chodzi o drogi, ścieżki rowerowe, chodniki, przejścia dla pieszych czy transport autobusowy, tramwajowy i kolejowy.

Żeby ścieżki rowerowe się spinały, a autobusy jeździły tak, jak chcą mieszkańcy. W Gorzowskim magistracie odbyły się warsztaty związane z działaniem komunikacji zbiorowej na terenie miasta i okolicznych gmin. To kolejny element opracowania raportu, który będzie podstawą do prowadzenia różnych inwestycji związanych z transportem publicznym. Przygotowuje go warszawska firma, która zajęła się połączeniami autobusowymi, tramwajowymi i kolejowymi, drogami, ścieżkami rowerowymi, przejściami i chodnikami dla pieszych. Wyszło jej, że pewne niedociągnięcia są.

Nie ma pełnej ciągłości ścieżek rowerowych. Raz ścieżka wygląda tak a raz inaczej. Przez co rowerzyści korzystający z nich mogą wprowadzić sytuacje niebezpieczne dla ruchu. Przez to właśnie, że pewne rozwiązania są różne w rożnych częściach miasta - mówi Maciej Mysona, kierownik projektu.

Gorzów: rowery

i

Autor: SG

Podobne braki występują w innych dziedzinach. Dokument liczy 400 stron, a przy jego powstaniu uczestniczyło 3 tysiące mieszkańców Gorzowa i okolicznych gmin.

Zdałbyś egzamin na prawo jazdy 2023? Sprawdź!

Pytanie 1 z 10
Z jaką maksymalną prędkością możesz jechać mijając ten znak?
Quiz - znak drogowy