Stadion żużlowy

i

Autor: Stal Gorzów / www.facebook.com

ŻUŻEL

Na stadionie żużlowym będą nowe telebimy? Jest jeden warunek

2024-01-29 15:10

Gorzowski Ośrodek Sportu i Rekreacji planuje wymianę telebimów znajdujących się na stadionie żużlowym im. Edwarda Jancarza. Te, które działają obecnie miałyby zostać zastąpione nowymi, o dużo lepszej rozdzielczości. Do tego potrzebne są jednak pieniądze. Czy uda się je zdobyć?

Nowoczesne telebimy na Jancarzu

Telebimy, na których w tej chwili wyświetlana jest m.in. punktacja meczowa, mają już 14 lat i mimo, że wciąż są sprawne, to już dawno wołają o wymianę. W ciągu ostatnich lat technologia zanotowała gwałtowny rozwój i to co sprawdzało się kilkanaście lat temu dziś odchodzi do lamusa. Ponadto, istnieje realna obawa, że obecne telebimy wkrótce po prostu przestaną działać i zgasną np. w trakcie meczu.

Nowe telebimy miałyby trzykrotnie większą rozdzielczość niż te obecne - lepsza jakość zapewni kibicom jeszcze lepsze wrażenia.

Taka inwestycja wiąże się jednak z kosztami, bo dwa nowe telebimy to wydatek rzędu 400 tysięcy złotych. Czy uda się znaleźć takie pieniądze?

Czy znajdą się pieniądze na zakup nowych telebimów?

Gorzowscy radni zadeklarowali, że przeznaczą około 300 tys. zł za zakup nowych telebimów - do tego potrzebna jest oczywiście oficjalna decyzja o przekazaniu środków, która może zapaść na sesji rady miasta.

To oznacza, że brakowałoby jeszcze 100 tysięcy. Władze OSiR-u liczą, że uda się pozyskać dotację z urzędu miejskiego, a wtedy wymiana telebimów mogłaby się odbyć już w maju. Jeśli nie znajdzie się dodatkowych środków wówczas wymieniony zostanie tylko jeden ekran.

Wystrzałowe zdjęcia nowej podprowadzającej Stali Gorzów

Sonda
Śledzisz mecze Stali Gorzów?
Żużel. Grand Prix Polski w Gorzowie