Gorzów: AJP

i

Autor: SG

Edukacja Gorzów

Na AJP powstaje budynek dla kierunków medycznych. Kiedy wejdą tam studenci?

2024-02-01 16:22

Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego odbyło się w czwartek, a w poniedziałek budynek ma już stać. Jak to możliwe? Wykonany zostanie w technologii modułowej. Jego montaż zajmie 3 dni. Uczyć się w nim będą studenci kierunków medycznych.

Na AJP dziś (1.02) wmurowano kamień węgielny​, a w poniedziałek (5.02) budynek ma już stać. Znajdzie się tam zaplecze dydaktyczne Centrum Symulacji Medycznej. Korzystać będą z niego studenci kierunków medycznych. Dla gorzowskiej uczelni to wyjątkowa chwila.

Moment dla nas historyczny, ponieważ budynek budujemy od podstaw, a nie remontujemy, nie adaptujemy. Sporym kosztem, ale udało nam się ciężką pracą te pieniądze zgromadzić i w październiku studenci wejdą tu na zajęcia - mówi prof. Elżbieta Skorupska-Raczyńska, rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża.

Wykonawca zapewnia, że nie będzie problemu z dotrzymaniem terminu. A to dzięki zastosowaniu technologii budynków modułowych.

Moduły, czyli prostopadłościany o powierzchni 100 m. kw są wykańczane, uzbrajane w stolarkę okienną, drzwiową i z takim pełnym wyposażeniem przyjeżdżają na budowę, gdzie wykonywane są tylko prace resztkowe, takie jak połączenie instalacji, próby i sprawdzenia - mówi Jarosław Adamek, z firmy Climatic.

Wykonawca zapewnia, że budynek modułowy jest tak samo wytrzymały i funkcjonalny jak zbudowany w tradycyjny sposób. Koszt inwestycji to ponad 13 mln zł.

Test wiedzy o Tańcu z gwiazdami

Pytanie 1 z 8
W którym roku odbyła się pierwsza edycja?