Lutnie

i

Autor: www.filharmoniagorzowska.pl

MUZYKA

Muzyczna podróż do przeszłości, czyli piosenki sprzed wieków w Filharmonii Gorzowskiej

2023-04-18 11:40

Już w weekend niezwykle, muzyczne wydarzenie. Na scenie Filharmonii w Gorzowie zaprezentuje się Ensemble del Passato! Zespół poprowadzi słuchaczy przez najpiękniejsze piosenki minionych pokoleń. To będzie prawdziwa uczta dla fanów muzyki klasycznej.

Ensemble del Passato. Niezwykłe trio muzyków

Zespół Ensemble del Passato został założony w 2017 roku przez troje muzyków: Annę Budzyńską (sopran), Henryka Kasperczaka (lutnista) i Macieja Kończaka (lutnista). Jak sami przyznają: połączyła ich pasja do muzyki dawnej i i rozmiłowanie w subtelnym brzmieniu głosu, lutni i gitar.

Zespół samodzielnie aranżuje utwory i porusza się w szerokim repertuarze - od dzieł renesansowych, poprzez barokowe, klasyczne, aż po romantyczne. To najpiękniejsze piosenki z całego świata! Niestraszne im pieśni włoskie, angielskie, a nawet niemieckie.

Koncert w Filharmonii Gorzowskiej

Już wkrótce gorzowianie będą mogli wziąć udział w wyjątkowej, muzycznej podróży do przeszłości. Koncert zatytułowany "Piosenki sprzed wieków" w wykonaniu trio Ensemble del Passato odbędzie się już w najbliższy piątek, tj. 21. kwietnia o godzinie 19:00.

Wydarzenie będzie miało miejsce w Filharmonii Gorzowskiej przy ulicy Dziewięciu Muz. Bilety dostępne są w kasach, ale można je kupić także internetowo za pośrednictwem strony Filharmonii.

Sonda
Co wybierzesz?
Przedstawiciele shock rocka! Oni uczynili z koncertów pełne grozy widowiska!