Strefa kibica

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Strefa kibica

Mundial 2022. Gorzowianie nie obejrzą meczów Polaków w barach i pubach?!

2022-11-16 11:53

Już za kilka dni początek piłkarskiego święta, czyli Mundialu w Katarze. Większość kibiców będzie śledzić losy naszej reprezentacji oglądając ten mecz w telewizji. Będą też jednak chętni do oglądania Mundialu w miejscach publicznych. Okazuje się, że w województwie lubuskim próżno będzie szukać stref kibica.

Mundial 2022. Czy będzie w Gorzowie strefa kibica?

Pierwszy mecz mundialu 2022 odbędzie się 20 listopada. Drużyna Kataru zmierzy się z Ekwadorem. Kolejne mecze w fazie grupowej będą się odbywać w godzinach 11:00, 14:00, 17:00 oraz 20:00. Drużyna z Polski zmierzy się w meczu z Meksykiem, 22 listopada (wtorek) o godzinie 17:00.

TVP na swojej liście z licencją o emisję transmisji oraz zorganizowanie oficjalnych stref kibica nie uwzględniła województwa lubuskiego. Oznacza to, że w tym roku Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej najprawdopodobniej nie będzie można obejrzeć w pubach, barach czy kawiarniach na terenie Gorzowa Wielkopolskiego. To bez wątpienia cios dla województwa, które jako jedyne nie zostało uwzględnione przez TVP.

Lista stref kibica z licencją TVP

Lista wszystkich oficjalnych stref kibica z licencją TVP, która jest na bieżąco aktualizowana, znajduje się TUTAJ.

Terminarz meczów reprezentacji Polski podczas Mundialu 2022

Mundial 2022 w Katarze rozpoczyna się już 20 listopada. W grupie C zagra reprezentacja Polski, najpierw zmierzy się z Meksykiem, kolejno z Arabią Saudyjską, a na końcu z Argentyną. Kiedy dokładnie zagrają Polacy na mundialu w Katarze?

  • 22 listopada (wtorek), godz. 17:00 Polska - Meksyk
  • 26 listopada (sobota), godz. 14:00 Polska - Arabia Saudyjska
  • 30 listopada (środa), godz. 20:00 Polska - Argentyna

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022 będą trwać od 20 listopada do 18 grudnia. Wszystkie spotkania będą transmitowane na antenach Telewizji Polskiej.

Licencja TVP. Jak ją uzyskać?

Żeby legalnie i oficjalnie w pubie, barze lub innym lokalu pokazywać na żywo mecze mundialu 2022 należy zgłosić wniosek o przyznanie licencji. Właściciele lokali mają do wyboru jeden z wielu pakietów. Najtańszy kosztuje 2460 zł, najdroższy 9840 zł.

  1. ZGODA SYGNAŁOWA - PAKIET PODSTAWOWY (2000 PLN netto za jeden ekran - tj. 2460 PLN brutto z 23% VAT). Zawiera samą zgodę sygnałową na korzystanie z ogólnie dostępnych źródeł sygnału, obsługę zgłoszenia, wpis na listę stref kibica. UWAGA! Pakiet nie zawiera usługi technicznego dostarczenia sygnału do końcowego odbiorcy, którą należy zapewnić we własnym zakresie.
  2. ZGODA SYGNAŁOWA PAKIET ROZSZERZONY - SYGNAŁ SATELITARNY (3000 PLN netto za jeden ekran - tj. 3690 PLN brutto z 23% VAT). Zawiera zgodę sygnałową, obsługę zgłoszenia, wpis na Oficjalną Listę Stref Kibica, 1 x kartę dekodującą sygnał satelitarny kanałów TVP + ewentualnie 1 x moduł CAM (jeśli występuje zapotrzebowanie ustalane z kontrahentem). UWAGA! Pakiet nie zawiera zestawu satelitarnego w postaci anteny i dekodera, a jedynie kartę dekodującą sygnały kanałów TVP z satelity. Zestaw satelitarny należy zapewnić we własnym zakresie.
  3. ZGODA SYGNAŁOWA PAKIET PREMIUM - MULTICAST IP (5000 PLN netto za jeden ekran, - tj. 6150 PLN brutto z 23% VAT). Zawiera zgodę sygnałową dla podłączenia pod sygnał MULTICAST IP za pośrednictwem jednego ze współpracujących partnerów sygnałowych (zobacz więcej - INFORMACJE TECHNICZNE), obsługę zgłoszenia, wpis na listę stref kibica. UWAGA! Pakiet nie zawiera usługi technologicznego dostarczenia sygnału MULTICAST w tzw. ostatniej mili, a jedynie zgodę na wykorzystanie tego rodzaju sygnału. Warunki dostarczenia sygnału należy najpierw uzgodnić z jednym ze współpracujących przy projekcie operatorów sygnałowych (lista operatorów dostępna w zakładce INFORMACJE TECHNICZNE).
  4. ZGODA SYGNAŁOWA PAKIET ROZSZERZONY - SYGNAŁ SATELITARNY + ZGODA SYGNAŁOWA PAKIET PREMIUM - MULTICAST IP (8000 PLN netto za jeden ekran, - tj. 9840 PLN brutto z 23% VAT). Zawiera zgodę sygnałową dla podłączenia pod sygnał MULTICAST IP za pośrednictwem jednego ze współpracujących partnerów sygnałowych (zobacz więcej - INFORMACJE TECHNICZNE), obsługę zgłoszenia, wpis na listę stref kibica, 1 x kartę dekodującą sygnał satelitarny kanałów TVP + ewentualnie 1 x moduł CAM jeśli występuje zapotrzebowanie. UWAGA! Pakiet nie zawiera zestawu satelitarnego w postaci anteny i dekodera, a jedynie kartę dekodującą sygnały kanałów TVP z satelity. Zestaw satelitarny należy zapewnić we własnym zakresie. UWAGA! Pakiet nie zawiera usługi technologicznego dostarczenia sygnału MULTICAST w tzw. ostatniej mili, a jedynie zgodę na wykorzystanie tego rodzaju sygnału. Warunki dostarczenia sygnału należy najpierw uzgodnić z jednym ze współpracujących przy projekcie operatorów sygnałowych (lista operatorów dostępna w zakładce INFORMACJE TECHNICZNE).
Sonda
Gdzie będziesz oglądać mecze mundialu w Katarze?