koszykówka

Mocny początek i słaby koniec. Polkowiczanki potwierdziły dominację w Orlen Basket Lidze Kobiet!

2024-03-14 19:23

To miało być święto koszykówki w Gorzowie i tak faktycznie to wyglądało. Do Areny Gorzów przybyło około 4 tys. Widzów, by oglądać gorzowskie koszykarki w drugim finale Orlen Basket Ligi Kobiet. Niestety, podopieczne Dariusza Maciejewskiego przegrały we własnej hali 79:83 i muszą obejść się smakiem!

Po wtorkowej porażce w Polkowicach, koszykarki PolskiejStrefyInwestycji Enea AJP Gorzów musiały wygrać z KGHM BC Polkowice, by liczyć się jeszcze o mistrzostwo Polski. Początek spotkania pokazał, że gorzowianki nie mają zamiaru odpuścić faworytkom. Pierwsze minuty należały do podopiecznych Dariusza Maciejewskiego. Widać było, że polkowiczanki źle weszły w mecz, co skrzętnie wykorzystały gospodynie. Pierwsza kwarta należała do gospodyń. Gorzowianki wygrały 24:19, a drugą 26:19 tak, więc początek był wręcz wybitny.

Na początku drugiej części meczu, polkowiczanki włączyły „drugi bieg” i niemal w mgnieniu oka dogoniły nasze koszykarki. Polkowiczanki trzecią kwartę wygrały różnicą aż 12 punktów, a to zapowiadało wielkie emocje w ostatniej części meczu. To była prawdziwa walka o każdy punkt, choć z jednej, jak i z drugiej strony nie brakowało błędów.

Ich więcej popełniły gorzowianki. Koszykarki KGHM BC Polkowice pokazały klasę w końcówce spotkania i wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do samego końca.

Tak wyglądał drugi i ostatni finał gorzowskich koszykarek. Zobaczcie naszą galerię zdjęć!

Hydro Energy 3x3 Basket CUP w Radomiu
Czy cieszysz się z wicemistrzostwa gorzowskich koszykarek?