Były zawodnik Stali, Paweł H. przebywa w więzieniu

i

Autor: Wikipedia, Wikimedia Commons / pci

więzienie

Mistrz Polski trafił za kraty! Wychowanek Stali Gorzów usłyszał surowy wyrok

2023-06-03 1:32

W ostatnim czasie informowaliśmy o Łukaszu Kaczmarku, który przebywał w więzieniu za liczne wykroczenia drogowe. Teraz podobny los spotkał innego, byłego już zawodnika Stali Gorzów. O kogo chodzi?

2023 nie jest dobrym rokiem dla byłych zawodników Stali Gorzów, którzy jeszcze nie tak dawno cieszyli oko żużlowego kibica startując w lidze i zawodach indywidualnych.

Na początku marca informowaliśmy o przebywającym w zakładzie karnym Łukaszu Kaczmarku. W ostatnich dniach do naszej redakcji dotarły kolejne wiadomości, że w więzieniu przebywa inny, były żużlowiec Stali. Chodzi o Pawła H, który jeszcze w 2019 roku startował w barwach Wilków Krosno. Później jego kariera po raz kolejny była na ostrym zakręcie i ślad po nim zaginął.

Po zakończeniu kariery, Pawel H. miał problemy z prawem. Były już żużlowiec nie płacił alimentów i to jest główny powód jego odsiadki w zakładzie karnym. Nasze informacje potwierdził Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim.

- Paweł H. został skazany za niealimentację ( art. 209 paragraf 1 kodeksu karnego ) wyrokiem Sądu Rejonowego w Gorzowie Wlkp. z dnia 25 listopada 2021 na karę 4 miesięcy ograniczenia wolności tj. nieodpłatnej dozorowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Postanowieniem z dnia 21 grudnia 2022 kara ta została zamieniona na 45 dni pozbawienia wolności , którą rozpoczął odbywać 23 maja 2023 - przekazała naszej redakcji Lidia Wieliczuk, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gorzowie.

Przypomnijmy, że Paweł H. to wychowanek Stali Gorzów. Karierę rozpoczął w 2002 roku, gdzie startował w Gorzowie przez pięć sezonów. Później został wypożyczony do Unii Tarnów, a następnie wrócił do Stali Gorzów. Następnie reprezentował barwy klubów z Poznania, Rybnika, Gdańska i Krosna. Jeśli chodzi o indywidualne występy, to Paweł H. jest drużynowym mistrzem świata juniorów (2006 rok), młodzieżowym indywidualnym mistrzem Polski (2007) oraz brązowym medalistą z 2006 roku. W dodatku H. zdobył brązowy medal mistrzostw świata juniorów w 2007 roku.

W 2019 roku powrócił do ścigania i to w wielkim stylu, bo znakomicie prezentował się na przedsezonowych sparingach. Po roku jazdy znów słuch o nim zaginął. Do teraz.

Sąd wydał wyrok w sprawie Karoliny B. 15 lat spędzi w więzieniu
Sonda
Czy zaskoczyła cię informacja o zatrzymaniu Pawła H.?