apteka - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Getty Image

petycja

Mieszkaniec domaga się powrotu całodobowej apteki. Stworzył petycję. Co będzie dalej?

2024-06-24 17:06

Od bardzo dawna w Gorzowie nie ma całodobowej apteki. To udręka dla wszystkich, którzy zwłaszcza nocą, potrzebują pomocy. W Gorzowie nie ma nawet nocnej apteki. Przepis wprowadzono na początku tego roku.

Petycja o całodobową aptekę w Gorzowie. Czy to przyniesie skutek?

Jeden z gorzowian apelują do prezydenta o podjęcie działań w kierunku uruchomienia całodobowej apteki. Ma żal, że nikt nie poczuwa się do jakichkolwiek zmian.

Obecnie po zmianie Prawa farmaceutycznego obowiązkowe dyżury zostały zniesione, a miasto zupełnie nie poczuwa się do zapewnienia w godzinach nocnych i dniach wolnych choćby nawet minimalnej dostępności usług aptecznych, pomimo iż mogłoby zgodnie z prawem dofinansować takie usługi lub zaproponować za ich świadczenie preferencyjny czynsz. Jako mieszkańcy Gorzowa domagamy się od prezydenta miasta podjęcia działań niezbędnych do funkcjonowania w mieście przynajmniej jednej apteki całodobowej – czytamy w opisie petycji.

Gorzów liderem na niechlubnej liście. Mieszkaniec ma dość!

Twórca petycji zwraca uwagę, że Gorzów Wielkopolskim jest jedynym miastem wojewódzkim, który nie ma całodobowej apteki. - Uważamy, że niewytłumaczalny jest fakt, iż apteki takie funkcjonują w znacznie mniejszych ośrodkach, takich jak Police, Swarzędz, Stargard, Piła, Żary czy Nowa Sól. Co więcej, Gorzów i Zielona Góra to JEDYNE SPOŚRÓD MIAST WOJEWÓDZKICH, które takiej apteki nie posiadają, przy czym mieszkańcy Zielonej Góry mają przynajmniej możliwość skorzystania z aptek w dwóch innych, położonych blisko miejscowościach, tj. w Nowej Soli i Żarach. Mieszkańcy Gorzowa niestety takiej możliwości nie mają - dotarcie do najbliższych aptek całodobowych (Stargard, Szczecin, Nowa Sól, Żary, Piła, Poznań) wymaga pokonania 100-130 kilometrów – czytamy.

Domagamy się zmiany tej skandalicznej sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu miasta i regionu oraz uwłaczającej godności jego mieszkańców. Niepojęte jest, że udało się w Gorzowie tak trudne przedsięwzięcie jak uruchomienie dyżurującej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, podczas gdy zapewnienie zwykłej, tyle że działającej całodobowo apteki, przerasta umiejętności włodarzy miasta i regionu – pisze twórca petycji.

Tak pracuje apteka Szpitala Miejskiego w Sosnowcu

Link do petycji znajduje się KLIKAJĄC TUTAJ. Na razie zebrano niespełna sto podpisów.

Poradnik zdrowie. Testy w aptekach.
Sonda
Korzystasz z aptek w trakcie nocy?