Deszczno, gmina Deszczno

i

Autor: Google Street View Deszczno, gmina Deszczno

FESTYN

Mieszkańcy Deszczna będą zawiedzeni! Święta Pieczonego Kurczaka w tym roku nie będzie. Znamy powód

2023-07-13 14:45

Święto Pieczonego Kurczaka w Deszcznie od lat rozgrzewa mieszkańców nie tylko tej gminy, ale także Gorzowa Wielkopolskiego w okresie wakacyjnym. Niestety, imprezy w tym roku nie będzie, co zapowiedział już wójt, Paweł Tymszan.

Święto Pieczonego Kurczaka w Deszcznie było organizowane nieprzerywanie od 2007 roku. Teraz niestety wójt został postawiony przed wyborem. Albo festyn albo inwestycje. Wybrał to drugie.

Dlaczego nie będzie Święta Pieczonego Kurczaka w Deszcznie?

- Nie będzie święta Pieczonego Kurczaka, ponieważ w tym roku w Deszcznie mamy bardzo dużo inwestycji. Prawdopodobnie wesprzemy się kredytem 4-5 milionowym i nie chciałem, żeby mieszkańcy Deszczna czuli, że bawią się na kredyt - powiedział wójt gminy Deszczno, Paweł Tymszan, na antenie Radia Gorzów

- W przyszłym roku, to się zobaczy. Zobaczymy jakie będą dofinansowania z Polskiego Ładu, czy środki unijne wejdą. My jesteśmy przygotowani. My w Deszcznie mamy już dokumentacje leżące na biurku, czekamy tylko na odpalenie tych projektów. Mamy świetną ścieżkę rowerową przy naszej byłej drodze krajowej od Brzozowca do Deszczna. Mamy gotową halę sportową przy szkole podstawowej Ulimiu oraz nową remizę z pozwoleniem na budowę w osiedlu poznańskim - dodał wójt.

Świętokrzyskie. Festyn Kielce dla Ciebie obok dworca autobusowego
Sonda
Wybierzesz się na Święto Pieczonego Kurczaka w Deszcznie?