gorzów bunkty MRU 1

i

Autor: bunkry.pl Nowy budynek- bunkier multimedialny.

Międzyrzecz: Turyści przejadą się kolejką... pod ziemią!

2022-07-12 13:55

W Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym w Pniewie pojawi się nowa i nietypowa atrakcja. Prowadzone są testy, by wybrać najbezpieczniejszą i najlepszą dla zwiedzających trasę. Kiedy wsiądziemy w wagoniki?

Sprawdzane są trzy opcje przejazdu, która zostanie wybrana na razie nie wiadomo. Chodzi o kolejkę wąskotorową w tunelach pod ziemią. Ma ona osiem wagonów, które pomieszczą maksymalnie 50 osób. Lokomotywy są dwie, jedna z przodu i druga z tyłu, bo kolejka nie ma jak zawrócić. Zasilają ją akumulatory.

Gdy testy się zakończą i będzie pewność, że wszystko działa bezpiecznie – wagony zabiorą turystów na przejażdżkę jeszcze w tym sezonie.

gorzów bunkry MRU 2

i

Autor: facebook.com/bunkrypl Kolejka w tunelu bunkrów MRU.

Kolejka, na terenie rezerwatu przyrody, kursować będzie od kwietnia do października. Nie może ona zakłócać bytowania nietoperzy. Trasa ma liczyć około 500 metrów.

Ku końcowi ma się rozbudowa muzeum. W nowym bunkrze powstanie sala multimedialna, która pozwoli na utworzenie aplikacji mobilnych oraz audioprzewodników ułatwiających zwiedzanie MRU. Oficjalne otwarcie zaplanowano na wrzesień. Projekt "Na Szlaku Wspólnej Historii" realizowany jest wspólnie z Muzeum Seelow ze środków unijnych.

Szalona prognoza dla Polski. 43 stopnie w cieniu?!

QUIZ. Zapomniane polskie wakacyjne hity! Przypomnisz sobie wszystkie?

Pytanie 1 z 10
"Słońce swieci nad nami / Ogrzewa nasze..."