gorzów trzciel lód  chłopcy 1

i

Autor: materiały Lubuska Policja Zamarznięte akweny to groźna pułapka.

Policja

Międzyrzecz: Ratowali psa, który wszedł na zamarznięte jezioro

2024-01-12 13:29

Dwóch 15-latków znalazło się w dramatycznej sytuacji. Na szczęście zakończenie zdarzenia jest pozytywne, ale było blisko tragedii. Podczas zagrożenia nie wolno podejmować desperackich decyzji, tylko zawiadomić odpowiednie służby.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę [10.01] na jeziorze Młyńskim w Trzcielu. Chłopcy, na widok psa walczącego o przetrwanie w przeręblu w wodzie, postanowili działać na własną rękę. Ignorując wszelkie ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa na lodzie, dwóch 15-latków weszło na taflę, by uratować czworonoga. Niestety w pewnym momencie pod ich nogami załamał się lód i wpadli wprost do lodowatej wody. Na szczęście jeden z chłopców znajdował się w miejscu, gdzie woda sięgała do kolan. Zdołał więc wydostać kolegę.

Nastolatkowie po wyjściu na brzeg zaalarmowali służby. Policjanci przybyli na miejsce zaopiekowali się nimi i przekazali pod opiekę rodziców. Choć uczestnicy zdarzenia wyszli bez szwanku, to jednak od tragedii było o włos.

gorzów trzciel chłopcy 2

i

Autor: materiały Lubuska Policja Na lód na jeziorze nie wolno wchodzić.

Niestety psa nie udało się uratować. Historia ku przestrodze przed takim zachowaniem. Nie wchodzimy na zamarznięte akweny, bo nie wiemy, jak gruba jest warstwa lodu. Zalegający na pokrywie lodowej śnieg dodatkowo go obciąża zmniejszając jego wytrzymałość. W sytuacji zagrożenia trzeba zadzwonić na numer alarmowy 112. 

W niektórych województwach już trwają ferie. W Lubuskiem rozpoczną się od 12 lutego. Podczas zimowej przerwy pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa. 

Zimowa dieta bocianów specjalna na mrozy

Polecany artykuł:

Ferie w muzeum. Znamy ofertę

Lubisz zimę i święta? Sprawdź, czy jesteś christmasiarą!

Pytanie 1 z 7
Kiedy kupujesz ozdoby świąteczne?
quiz