Mężczyzna mył konia w jeziorze pod Gorzowem! Czy to jest dozwolone?

i

Autor: pixabay.com / facebook

NIETYPOWA SYTUACJA

Mężczyzna mył konia w jeziorze pod Gorzowem! Czy to jest dozwolone?

2023-09-11 16:51

Do nietypowej sytuacji doszło w niedzielę (10 wrzesnia) nad jeziorem Marwicko pod Gorzowem. Jeden z mieszkańców sfotografował człowieka, który w jeziorze mył... konia. Mieszkaniec dopytuje o działające kamery. Czy to jest w ogóle dozwolone? O tym poniżej.

"Gościu bezczelnie przyjechał na koniu na publiczna plaże i kąpał konia ok godz gdzie były dzieci poczym koń oddał mocz do wody gościu zero reakcji plaża marwice są kamery dlaczego nikt nie zareagował z psem nie wolno a z koniem owszem żenada poco te kamery ????" (pisownia oryginalna) – pyta pan Jarosław.

Pod postem pojawiło się kilka komentarzy, które dotyczą w ogóle zwierząt przebywających nad jeziorem.

Jak wygląda podróż na grzbiecie konia w Gruzji? Zobaczcie na naszą galerię zdjęć!

Jak byliśmy tam ostatnio z chłopakiem to na plazy było dużo psów. Jeden nawet ciagle biegał do wody, wybiegał „ otrzepywał się z wody” dosłownie przy naszym kocu i ciagle nas chlapiąc …właściciele nawet nie reagowali także nie rozumiem tego zakazu psów – napisała pani Patrycja.

Czy można przebywać z czworonogiem nad jeziorem?

Zajrzeliśmy w przepisy, z których wynika, że wszelkie miejsca kąpielowe nieoznaczone wyraźnie żadnym zakazem wstępu czy to prywatne czy też nie są dla czworonogów dostępne. Taka sama zasada obowiązuje na polskich plażach. Należy się zapoznać z regulaminem takiego miejsca i stosować do niego, aby uniknąć mandatu.

Konno ze święconką. W Motyczu pod Lublinem mają piękny zwyczaj związany z Wielką Sobotą.
Sonda
Czy zabierasz swoje zwierzę nad wodę?